Середа, 20 лютого 2019

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Рахів онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 117 гостей та відсутні користувачі

avtovoz71Мінінфраструктури підтримало пропозицію народних депутатів Роберта Горвата, Василя Петьовки та Валерія Лунченка заборонити імпорт транспортних засобів із Російської Федерації. У той же час, можливість введення ембарго все ще  вивчають у Міністерстві аграрної політики та продовольства.       

 

«Продовжуємо боротьбу за заборону імпорту транспортних засобів із країни-окупанта. Нещодавно отримали чергову відповідь на наш із Василем Петьовкою та Валерієм Лунченком депутатський запит по цьому питанню. Зокрема, нам повідомили, що Мінінфраструктури не заперечує проти введення ембарго. Однак, заперечення, виявляється, є у Мінагрополітики. При чому, з доволі дивних причин», - заявив парламентар.

Нагадаємо, раніше народні депутати Роберт Горват, Валерій Лунченко та Василь Петьовка закликали Кабмін заборонити імпорт транспортних засобів із Росії. Ідеться про заборону ввезення до України транспортних засобів за товарними позиціями 8701,  8702, 8703,  8704, 8705, 8709, 8711 відповідно до Митного тарифу України. Це, зокрема,  автомобілі легкові та вантажні, моторні транспортні засоби для перевезення 10 осіб і більше, вантажопасажирськi автомобiлi-фургони, трактори, спецтехніка (автокрани, автомобiлi пожежнi, автобетономiшалки, автомобілі притиральні тощо) та ін.

Джерело: прес-служба народного депутата України Роберта Горвата

Перевірять всіх: одержувачів пенсій, субсидії та інших виплат піддадуть верифікації

У Верховній Раді зареєстровано законопроект "Про верифікацію та моніторинг соціальних виплат", який активізував розмови про загальні перевірках одержувачів субсидій і про те, що багатьох "змусять повернути" і суми субсидій, і пенсії, і інші соціальні виплати.

Як випливає з тексту законопроекту, верифікацією (від лат. Verificatia – підтвердження) називають "комплекс заходів зі збору та перевірки достовірності інформації, яка впливає на визначення права на отримання і розмір державних виплат, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних та інших джерелах інформації про реципієнтів".

Іншими словами, в цьому законопроекті викладено систему, по якій будуть перевіряти, чи дійсно на законних підставах людині виплачуються гроші з державного і місцевих бюджетів, з фондів державного соціального страхування. Перевірці підлягають практично всі види виплат: пенсії, субсидії, стипендії, інші види грошової допомоги і пільг.

Навіщо перевіряти
Розмови про необхідність створити систему перевірки законності бюджетних соціальних виплат йдуть давно. Таке доручення Кабміну, зокрема, було прописано в законі "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року, про що йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Випадки незаконного отримання допомоги від держави або муніципалітетів в Україні, на жаль, непоодинокі. Наприклад, як розповідав міністр соціальної політики Андрій Рева, після запуску єдиного реєстру одержувачів субсидій влітку минулого року виявилося 20 тисяч громадян, які отримували подвійну субсидію. Реєстр допоміг виявити, що 90% з цих субсидіантів були зареєстровані відразу в двох регіонах України, як зазначив міністр.

У листопаді Міністерство фінансів повідомляло: перевірки отримувачів житлово-комунальних субсидій протягом січня – вересні 2018 року показали, що понад 68 тисяч осіб отримують кілька субсидій за різними адресами. Також було оприлюднено інформацію, що за неповний 2018 рік завдяки верифікації соціальних виплат вдалося попередити неефективне використання 5,9 млрд грн, а 46,5 млн грн повернути в бюджет.

За неофіційними даними, які озвучували різні експерти, незаконні соціальні виплати можуть досягати 10% від загальної суми. А в Мінфіні коректно повідомили: "як свідчить досвід інших країн, не за адресою можуть розподілятися до 30% коштів, передбачених на соціальні виплати". Це сотні мільйонів і навіть мільярди бюджетних гривень, які використовуються фактично не за призначенням. Верифікація дозволить відстежувати і припиняти ці порушення.

Історія законопроекту
Систему верифікації соціальних виплат розробляв Мінфін. Це ж міністерство запропонувало проект закону і, відповідно до нього, буде проводити верифікацію.

Втім, згідно з повідомленнями Міністерства фінансів, верифікацію соціальних виплат відомство проводило з 2016 року. Однак 11 жовтня 2018 року Конституційний суд України виніс рішення про заборону Міністерству фінансів вести таку діяльність, а точніше – "отримувати інформацію яка містить персональні дані". Суд прийшов до висновку, що в існуючих законах недостатньо чітко виписані повноваження і обмеження по використанню цієї інформації. Розгляд питання в Конституційному суді ініціювала Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

У Мінфіні заявили, що в процесі верифікації персональні дані як такі не використовуються. "Адже в ході цього процесу дані про одержувачів державної допомоги деперсоніфікується", таким чином, "Мінфін жодним чином не втручається в особисте і сімейне життя громадян".

Проте у відомстві пообіцяли "в повній мірі виконувати рішення" Конституційного суду. І ... розробили законопроект "Про верифікацію та моніторинг соціальних виплат", який, власне, і покликаний усунути прогалини в законодавстві, виявлені Конституційним судом.

До реєстру внесуть всіх
Порядок і методику проведення верифікації повинен затвердити Кабмін. Обмін інформацією відбуватиметься через окрему електронну інформаційно-аналітичну платформу, доступ до якої різні органи влади будуть отримувати у відповідність до своєї компетенції та повноважень. Що ж стосується списку реципієнтів, тобто одержувачів соціальних послуг, то повинен бути створений єдиний реєстр одержувачів соціальних виплат. Про нього теж говориться давно, відповідальним призначено Міністерство соцполітики. Однак повноцінного реєстру, який би об'єднував одержувачів усіх видів соціальних виплат, до сих пір немає. На сьогодні Мінсоцполітики запустило тільки окремо реєстр людей з інвалідністю для придбання квитків на пільгових умовах і реєстр одержувачів субсидій, які розміщені на сайті www.ioc.gov.ua.

Законопроект "Про верифікацію та моніторинг соціальних виплат" передбачає, що в Єдиний соціальний реєстр внесуть всіх одержувачів субсидій, кожен отримає свій унікальний номер. Розпорядником реєстру буде держава, а адміністратором – окремий орган або організація, запропонована Мінфіном. 

Що і коли будуть перевіряти
Законопроект передбачає три види верифікації. Превентивну, яка проводиться, коли людина лише звертається за соціальними виплатами, поточну, яка проводиться в період отримання соціальних виплат, і ретроспективну – по завершенні періоду виплат.

Превентивна верифікація повинна проводитися органом, який призначає виплату (відділенням Пенсійного фонду, соцзахисту тощо). Він буде перевіряти, наскільки інформація, зазначена претендентом на соціальні виплати, відповідає даним, наявним в реєстрі. Якщо ж людина звернулася за соціальними виплатами вперше і інформація про неї в реєстрі відсутня, виплати їй призначаються, виходячи з тих даних, які вона вказала про себе сама. Верифікація відбуватиметься вже під час отримання ним соцвиплат.

Поточна верифікація буде проводитися Мінфіном, причому на постійній основі. У багатьох одержувачів соцвиплат відбуваються зміни в сімейному, фінансовому становищі. Передбачається, що ця нова інформація також виявиться в базі даних, система її проаналізує, порівняє зі старою і видасть вердикт, чи зберігають нові обставини право на отримання соціальних виплат. При виявленні невідповідностей аналітична система буде відправляти інформацію органу, який призначає виплату.

Ретроспективна верифікація дозволяє аналізувати дані про одержувача соцвиплат за три останні роки, але буде братися до уваги тільки період, під час якого людина отримувала соцвиплати.

До єдиного реєстру вноситимуться такі дані про одержувачів соціальних виплат:

- прізвище, ім'я, по батькові
- дата і місце народження
- серія і номер паспорта, орган, який видавав документ
- унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (використовується для обліку в'їзду/виїзду громадян за межі країни і обліку паспортів і інших документів, що засвідчують особу, його розпорядником є Державна міграційна служба)
- місце реєстрації та фактичне місце проживання
- реєстраційний номер облікової картки платника податків
- інформація, отримана від самої людини, яку вона повідомила для отримання соціальної виплати
- інформація про банківські рахунки, операції та залишки на рахунках.
Щоб запобігти витоку даних з реєстру, законопроектом передбачено, що, крім цих даних, в реєстрі буде також зберігатися інформація про те, хто саме (ім'я, посада) вніс до реєстру інформацію, змінив, скопіював або видалив.

Якщо система виявить, що людина в результаті обставин, що змінилися втратить право на соціальну виплату, її просто проінформують про це і припинять виплати. Якщо ж з'ясується, що одержувач субсидії надав недостовірну інформацію і отримував виплати незаконно, йому надішлють вимогу повернути суму неправомірно отриманих виплат. Втім, якщо людина не згодна з висновком аналітичної системи, він зможе оскаржити рішення про припинення виплат або про повернення коштів в судовому порядку.

Передбачається, що закон вступить в силу відразу після офіційної публікації. Однак превентивну верифікацію запропоновано ввести тільки з 1 січня 2020 року. Незрозумілим поки залишається, коли повноцінно запрацює система з обміну інформацією з різних держреєстрів. Такий обмін даними теж хочуть відкласти до тих пір, поки ця система не буде "введена в промислову експлуатацію".

Джерело

a5f1969 Національний банк знизив офіційний курс гривні до долара на 9 копійок, встановивши його на 18 лютого на рівні 27,24 гривні.

Про це йдеться в даних регулятора.

Офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 30,68 гривні (на 15 лютого - 30,6 гривні).

Нагадуємо:

15 лютого котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,22 - 27,25 гривні за долар.

НБУ знизив офіційний курс гривні до долара на 6 копійок, встановивши його на 15 лютого на рівні 27,15 гривні.

Економічна правд

385837 1Про це заявив Фонд соціального страхування України.

За 2018 рік збільшилися витрати на фінансування допомоги по вагітності та пологах. Як повідомляє прес-служба Фонду соціального страхування, цей показник збільшився на 13,7%, інформує Ukr.Media.

За їх словами, за весь 2018 рік Фондом соцстрахування було виплачено 200,7 тис допомоги по вагітності та пологах, що склало 3,77 млрд грн. У процентному вираженні їх кількість збільшилася на 13,7% або на 456 млн грн порівняно з 2017 роком.

У прес-службі нагадали, що право на допомогу по вагітності та пологах мають застраховані особи у разі випадку вагітності в період дії страховки.

Застрахованою вважається особа, яка сплачує ЄСВ, тобто всі працевлаштовані особи, в тому числі і фізичні особи підприємці. Застрахованими на 2019 рік вважаються 12 млн осіб.

Працюючі жінки за весь період відпустки по вагітності та пологах отримують допомогу в розмірі 100% середнього доходу.

Щоб обчислити суму допомоги необхідно помножити розмір середньоденної зарплати на кількість днів перебування у зв'язаній з вагітністю та пологами відпустці.

https://ukr.media

XDRYПівтисячі мукaчівців викличуть для пояснення, нa що вони витрaтили отримaні зa прогрaмою додaткового соціaльно-медичного зaхисту кошти.

У міському упрaвлінні соцзaхисту прaцює Держaудитслужбa – фінaнсові інспектори проводять перевірку зa зверненням aктивістів. Зa 2 тижні жодного порушення не виявили.

Детaльніше - у сюжеті телекaнaлу Сіріус

https://www.0312.ua/

7da985876ab00de2a4e5574df15545fdb9b439a8У 2019 році ціни на житло можуть піднятися на 15-20 %. Про це інформує консалтингова компанія SV Development.

У першому півріччі, на думку експертів, через зростання собівартості та заробітних виплат ціни для покупців можуть зрости на 4-5%.

В іншому ж випадку будівництву може загрожувати дефіцит робочих рук. Цього року Німеччина спростила правила працевлаштування для нерезидентів країн Європейського Союзу. Піти на поступки, збільшивши квоти для наших громадян, планує Чехія.

Згідно з прогнозами аналітиків, забудовники будуть робити ставку на програми лояльності для покупців. Найпоширенішою із програм є розтермінування платежів, яке обирають 80% покупців квартир.

Зазвичай власник житла має внести передоплату в розмірі 30-50%, а решта суми виплачують до введення будинку в експлуатацію. Деякі будівельні компанії погоджуються на розтермінування навіть після завершення будівництва. Інша програма – знижки, розмір яких може сягати 15% за повної оплати вартості житла.

http://www.gazeta1.com

Офіційний курс: гривня продовжила знижуватися

Національний банк знизив офіційний курс гривні до долара на 6 копійок, встановивши його на 15 лютого на рівні 27,15 гривні.

Про це йдеться в даних регулятора.

Офіційний курс гривні до євро встановлений на рівні 30,6 гривні (на 14 лютого - 30,63 гривні).

Нагадуємо:

14 лютого котирування гривні до долара на закритті міжбанку встановилися на рівні 27,23 - 27,27 гривні за долар.

НБУ знизив офіційний курс гривні до долара на 8 копійок, встановивши його на 14 лютого на рівні 27,09 гривні.

https://zak-kor.net

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 •  
 • Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it is really informative. I'm ...

  Детальніше...

   
 • There's definately a great deal to learn about this issue. I love all the points you have made. my ...

  Детальніше...

   
 • I really like what you guys are up too. Such clever work and coverage! Keep up the amazing works guys ...

  Детальніше...

   
 • This post will assist the internet visitors for creating new weblog or even a blog from start to end.

  Детальніше...

   
 • Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old ...

  Детальніше...

   
 • My partner and I stumbled over here by a different website and thought I may as well check things ...

  Детальніше...

   
 • Thank you, I have just been searching for info approximately this subject for a while and yours is ...

  Детальніше...

   
 • Excellent article. Keep writing such kind of info on your blog. Im really impressed by your blog.

  Детальніше...

   
 • Thanks for one's marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you can be a great author. I will ...

  Детальніше...

   
 • Great goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just extremely ...

  Детальніше...

   
 • Amazing! This blog looks just like my old one! It's on a completely different subject but it has ...

  Детальніше...

   
 • Howdy! I could have sworn I've visited your blog before but after browsing through some of the articles ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог