Субота, 20 жовтня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Рахів онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 335 гостей та відсутні користувачі

12112121У неділю, 21 жовтня, 12 районів Закарпаття і так само дюжина найкращих екскурсоводів запрошують провести час цікаво й корисно.

 

Відкриті екскурсії поширюються і охоплять майже все Закарпаття, - інформує головний «турист» регіону Федір Шандор.

Шукайте своє місце і плануйте участь! Час незмінний: 14.00, за будь-якої погоди!

Дюжина цікавих мандрівок: Відкриті екскурсії пройдуть майже всім Закарпаттям (екскурсії 21.10)

 http://uzhgorod.net.ua/

gliПокрова Пресвятої Богородиці в 2018 році припадає на неділю, 14 жовтня. Це – одне з найшанованіших християнських свят. До вашої уваги історія Покрови, а також українські традиції та прикмети, які ми повинні плекати.

Повна назва величного свята – Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, однак у народі цей день відомий як Свято Покрова або Третя Пречиста.

Історія свята Покрова Пресвятої Богородиці

Свято Покрови Богородиці виникло в результаті дива, яка сталося в 910 році в Константинополі під час царювання імператора Льва Vl Філософа.

Столицю оточили вороги, які в будь-який момент могли увірватися в місто, зруйнувати та спалити його. Єдиним притулком мешканців Константинополя став храм, де люди в молитві просили у Бога порятунку від варварів. У той час в церкві був і святий Андрій зі своїм учнем Єпіфаній. Саме він побачив, як сама Божа Матір уклінно молилася перед Господом про порятунок народу.

Після чого Вона підійшла до Престолу і, ще раз помолившись, зняла зі Своєї голови омофор і простягла його над людьми, що молилися в храмі, захищаючи їх від ворогів видимих і невидимих. Покров в руках Пречистої Матері, оточеної ангелами і сонмом святих, сяяв "яскравіше за сонячні промені", а поруч стояли святий Іоанн Хреститель та апостол Іоанн Богослов.

Богородиця врятувала Константинополь - фото 281912
Богородиця врятувала Константинополь

Святий Покров відвів біду: несподівана буря розкидала ворожі кораблі, тож вороги зняли облогу. Так Богородиця врятувала Константинополь від розорення і загибелі людей. Ікона в честь свята відображає його історію: в центрі зображено Богородицю, що тримає омофор над головами людей; по Її праву руку ми бачимо блаженного Андрія, Єпіфанія і мучеників, по ліву руку – Іоанна Хрестителя та Іоанна Богослова. Внизу в центрі зі сувоєм в руках стоїть Роман Солодкоспівець, пам'ять якого Церква вшановує в цей же день.

Традиції та обряди на свято Покрови 2018

У давнину на Покрову сваталися і одружувалися. Дівчата молилися, щоб швидше вийти заміж. Вони ставили свічки в церквах перед іконою Богородиці, а ввечері читали перед образами особливу молитву: "Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку. Не стежкою, не квіткою, а чесною наміткою ... хоч ганчіркою, аби не зісталася дівкою". За народними переказами, земля-мати теж просить Покрову накрити її "білою наміткою". І якщо в середині жовтня випаде сніг, – це на щастя молодятам.

Ще в цей день можна було дізнатися, хто народиться у пари. Для цього на ниточку підвішувалися персні, опускали їх у воду, а потім їх тримали над долонею того, кому ворожили. Якщо перстень робив кругові рухи – то чекати дочку, а якщо рухався, як маятник, – то народиться хлопчик. Тому якщо хочете дізнатися свою найближчу долю можете провести ці обряди, і нехай вони вам принесуть благополуччя.

День Покрови збігався із закінченням польових робіт і підготовкою до зими. З цього часу починали утеплювати хати. До свята селяни берегли засохлі гілки яблуні. Вважалося якщо спалити їх саме в цей день, то всю зиму в будинку буде тепло.

14 жовтня знаменує підготовку до зими - фото 281914
14 жовтня знаменує підготовку до зими

Це цікаво: Що не можна робити на Покрову

У цей день, за повір'ями, домовик вкладається спати, і з цим пов'язували ритуал "Запікання кутів". Домовика просили зберігати тепло будинку взимку, пекли спеціальні млинці невеликого розміру, а перший млинець ділили на чотири частини і розносили по кутах хати як задобрення, щоб дух будинку був ситий і спокійний.

Відзначаючи перехід на зимові корми, селяни прибирали колоди з бджолами і "загодовували" худобу на зиму, вже не виганяючи її на пасовища. Для цього ще з жнив приберігали в хаті останній сніп вівса, а на Покрову його ділили за кількістю голів худоби і годували ним.

Ще одна традиція цього свята радить не братися за роботу, а сходити в гості. Покрова – веселий празник, тож його було прийнято святкувати кілька днів: із застіллям, великою кількістю їжі і напоїв.

Народні прикмети на Покрову 14 жовтня

Більшість прикмет на Покрову пояснюють, якою буде зима, коли вона почнеться, скільки випаде снігу тощо. Візьміть до уваги ці повір'я, адже вони перевірені народом!

Прикмети про погоду:

 • Якщо на Покрову відлітають журавлів – то зима настане рано і буде холодною.
 • До Покрови – осінь, після – настає зима.
 • Звідки на Покров вітер дме – з того боку і прийдуть перші морози.
 • Якщо дуб і береза ​​до Покрови втратять все листя – то рік буде легкий.
 • Якщо на Покрову падає сніг, то на Дмитрія (8 листопада) буде сніжно, а ось якщо снігу не буде – то і в день святої Катерини (7 грудня) сніг не випаде.
 • Яка погода на Покрову – такою і зима буде.
 • На Покрову сильний вітер дме – багато буде наречених. А чим більше снігу на Покрову, тим більше весіль буде зіграно в наступному році.
Прикмети на Покрови Пресвятої Богородиці - фото 281916
Прикмети на Покрови Пресвятої Богородиці

Цікаво, що Покров, яким Богоматір покрила людей в Константинополі, належить до весільної фати, яка в свою чергу схожа на білосніжний сніговий покрив. Тому цей день в народі вважають дівочим або весільним днем, з яким пов'язано безліч прикмет та обрядів для того, щоб вийти заміж. Вважається, що в це свято не можна відмовляти сватам – за прикметою, та дівчина, яка відмовила сватам 14 жовтня, ще років зо три не буде засватана.

Прикмети для дівчат:

 • Якщо хлопець на залицяється до дівчини на Покрову – то бути йому її нареченим.
 • Якщо Покров весело проведеш – то жениха хорошого знайдеш.
 • Та дівчина, яка в цей день раніше за всіх поставить свічку перед іконою Пресвятої Богородиці Покровської, та й першою заміж вийде.


https://maximum.fm

5572 «Закон всесвітньої гармонії : Раз було відео про закарпатських дохторок - значить, має бути і про закарпатських пацієнток! – вважає Крістіна Третяк.

І запитує: «Признавайтеся: впізнали себе? А, може, когось із знайомих - тоді відзначайте і діліться враженнями…»

 
 http://uzhgorod.net.ua/

1538888203 bad0422 screenshot 5Кліп на пісню "День янгола" знімали в Хустському замку.

Краєвиди на місто та природа Закарпаття показали в новому кліпі Івана Пилипця.

Основою життя людини є родина.. сімейні цінності є не змінними.. Прожити щасливо життя у парі з коханою людиною,є заслугою перед Богом... Зберігаючи цінності традиційної сім‘ї, ми отримуємо винагороду у дітях і онуках... живіть так - щоб Вами пишалися ваші діти аж до четвертого роду, примножуючи і зберігаючи традиції рідної землі.. День янгола є у кожного ,нехай же він оберігає тебе і буде поруч усе життя, - йдеться в анотації до відео.

https://transkarpatia.net

101 22253 Наше теперішнє Закарпаття було відображене на кіноплівку Державним інститутом кінематографії Чехословаччини.

Закарпаття офіційно увійшло до складу Чехословацької республіки 10 вересня 1919 року, а місто Ужгород став адміністративним центром краю. Саме, за часів Чехословацької республіки Закарпатті придбало сучасну архітектурну і культурну зовнішність: в 1921 році Ужгород отримав ліцензію на демонстрацію кінофільмів, в 1927 році створена єдина в Європі ромська (циганська) школа, в 1929 році було побудовано перший на Закарпатті аеропорт, також в в Ужгороді.

29 лютого 1920 року в Конституції Чехословаччини з’явилося найменування «Підкарпатська Русь». У 1920-ті роки на Закарпатті видавалося 60 газет, з яких 22 – на угорській мові, 10 – російською, 9 – на руському (русинском), 5 – на івриті, 4 – на чеському, 4 – на українському і 6 – змішаних .

https://pershij.com.ua

p 368856 1 slidertop2Відома відеоблогерка Крістіна Третяк не перестає радувати закарпатців кумедними відео.

Ужгородська відеоблогерка Крістіна Третяк порадувала краян новим відео "Закарпатська жона на границі".

На відео Крістіна показала кілька кумедних випадків, які можуть трапитися із жінкою на кордоні.

Відеоблогерка торкнулася наболілих тем для закарпатців — про пересічку та сигарети.

Що з цього вийшло, дивіться далі:

 

Мukachevo.net
Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • Appreciating the hard work you put into your site and in depth information you provide. It's awesome ...

  Детальніше...

   
 • It's going to be finish of mine day, but before finish I am reading this fantastic paragraph to ...

  Детальніше...

   
 • I loved as much as you'll receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored ...

  Детальніше...

   
 • This excellent website certainly has all of the information and facts I wanted concerning this subject ...

  Детальніше...

   
 • What's up, its nice piece of writing concerning media print, we all understand media is a great source ...

  Детальніше...

   
 • It's really a nice and useful piece of info. I'm happy that you simply shared this: betadeals.com.ng/.../1093860 ...

  Детальніше...

   
 • It's really very difficult in this busy life to listen news on TV, so I simply use world wide web for ...

  Детальніше...

   
 • Greetings I am so thrilled I found your webpage, I really found you by error, while I was searching on ...

  Детальніше...

   
 • Piece of writing writing is also a excitement, if you be familiar with after that you can write ...

  Детальніше...

   
 • Hi! I'm at work browsing your blog from my new iphone 3gs! Just wanted to say I love reading through ...

  Детальніше...

   
 • I don't even know how I ended up here, but I thought this post was good. I do not know who you are ...

  Детальніше...

   
 • Thanks , I've just been looking for info approximately this topic for ages and yours is the greatest ...

  Детальніше...

   
 • I am really loving the theme/design of your website. Do you ever run into any browser compatibility problems?

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог