Середа, 20 червня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Рахів онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 430 гостей та відсутні користувачі

1487497822 maxresdefaultПро нагальну потребу заснування історико-краєзнавчого музею у Рахові мовиться добрих п’ятдесят літ, начебто усі – і влада, і громадськість – за, однак далі розмов справа до недавнього часу не просувалася.

З ініціативи почесних громадян Рахова та місцевих активістів минулого тижня у райцентрі відбулось засідання круглого столу «Краєзнавчий музей у Рахові: проблеми і перспективи».

Рахів і Рахівщина мають багатющі духовні скарби, високохудожні зразки матеріальної гуцульської культури, які зробили б честь та славу багатьом народам.  Ми усі свідомі того, що через кілька десятиліть вже  буде важко знайти у бабусиних цифрованих скринях і на дідових горищах мистецькі артефакти, якими нині ще можемо наповнити експозиції майбутнього осередку культури. 

Зберегти духовні надбання прадідів для прийдешніх поколінь нині - вкрай актуальне питання. Реалізувати цю високу місію  можна тільки в музеї, яким би заопікувалася уся громада.  

Гідні наслідування приклади подають музеї Микуличина, Яремчі, Колочави, Верховини, Коломиї, Косова, Криворівні, Печеніжина, Космача, Путили, Вижниці. Тільки Рахів, сей гуцульський Париж, не має свого історико-краєзнавчого музею.

Найвищий час від слів перейти до діла. Тому учасники круглого столу наголошували на необхідності здійснювати перші практичні кроки.

Тон дискусії задав багатолітній директор Львівського музею історії релігії, уродженець гуцульського Косова Володимир Гаюк. Почесні громадяни Рахова – доктор біологічних наук, професор Федір Гамор, письменники і журналісти Василь Кухта та Олександр Масляник,  а також голова громадської організації «Нова Рахівщина» й депутат міськради Ярослав Думин, архітектори Михайло та Орися Кравчуки, священик о. Василь Носа наголошували на тому, що створення історико-краєзнавчого музею Закарпатської Гуцульщини в Рахові – виклик нам усім. Мусимо спільно відповісти на нього з гідністю справжніх патріотів прадавнього міста.

Міський голова Рахова Віктор Медвідь і начальник відділу культури райдержадміністрації Володимир Шепета підтримали ініціативу громадськості й розповіли про існуючі проблеми й найближчі перспективи.

Визначено місце під майбутній музей, однак спільно з районною і міською владою обговорення триматиме, до участі в ньому буде запрошено фахівців-музейників, краєзнавців, істориків, себто професійних організаторів сучасного музейництва. Експертне середовище подасть практичні й методологічні рекомендації. 

https://zakarpattya.net.ua

1528997919 35229387 1966392463381368 1420855579009613824 n14 червня, на Рахівщині відзначили День медичного працівника. Урочисті заходи відбулись у приміщенні Рахівської райдержадміністрації.

Працівників медицини привітали й місцеві чиновники – заступник голови Рахівської районної державної адміністрації Дмитро Ігнатюк та голова Рахівської районної ради Василь Дан.

- Напередодні свята, хочу привітати всіх медичних працівників Рахівщини — лікарів, фельдшерів, медсестер, ветеранів охорони здоров’я — із професійним святом. Професія лікаря — це, певно, набагато більше, ніж просто професія. Це дійсно покликання, дар Божий, без якого неможливо рятувати життя, - зазначив у своєму виступі Дмитро Ігнатюк.

З вітальною промовою до винуватців торжества звернувся голова районної ради Василь Дан, який наголосив на важливості праці медиків, яка була і залишається однією з наймилосердніших професій.

До привітань долучилися і колеги-керівники медиків - начальник відділу охорони здоров’я Павло Брехлічук та головний лікар Рахівської районної лікарні Володимир Симулик.

Також чиновники від імені голови Закарпатської обласної ради відзначили представників медичної сфери грамотами і подяками, а також спільними грамотами райадміністрації і ради, відділу охорони здоров’я і райлікарні. Серед тих, хто отримали їх були безпосередньо медичні працівники та працівники, що забезпечують діяльність медичних установ.

Подарунок у вигляді концертної програми для медиків підготували і працівники та аматори культури.

В Рахові з днем медичного працівника привітали лікарів, фельдшерів, медсестер та ветеранів охорони здоров’я

p 366425 1 slidertop2Впритул до самісінької вершини найвищої точки українських Карпат із закарпатського боку утворився льодовик у формі серця.
Її за фіксував на фото та відео наш кореспондент, дорогою до вершини у вівторок, 12 червня.


Mukachevo.net

1528645776 34911003 1960995967254351 5997206441931309056 n8 червня, в селі Кваси, що на Рахівщині, відбулося засідання організаційного комітету Міжнародного фестивалю ліжникарства ,,Барви карпатського ліжника”.

У засіданні взяли участь: голови Рахівських райадміністрації і райради Павло Басараба та Василь Дан, голови Косівської райради і адміністрації Павло Ванджурак та Віталій Кічеряк, директор Комунального закладу ,,Гуцульська Гражда” Василь Лосюк, Квасівський сільський голова Василь Діміч, голова райорганізації Всеукраїнського товариства ,,Гуцульщина” Іван Беркела, та інші.

На засіданні оргкомітету обговорили організаційні питання проведення фестивалю, концепцію та строки виконання підготовчих заходів.

Нагадаємо, що за задумом організаторів, даний фестиваль буде проходити почергово в кожного із районів засновників заходу. Рахівщині ж випала нагода першій провести Міжнародний фестиваль ліжникарства ,,Барви карпатського ліжника”. До організації фестивалю долучилися і гуцули з румунської Марамарощини.

Як вже повідомлялося, фестиваль відбудеться 12 серпня в селі Кваси, Рахівського районну.

Крім того, під час попередніх зустрічей запропоновано спільно звернутися до ЮНЕСКО з ініціативою щодо включення гуцульського ліжника до об’єктів нематеріальної спадщини.

Довідково. Нематеріальна культурна спадщина - звичаї, форми представлення і вираження, знання і навички, — а також пов'язані з ними інструменти, предмети, артефакти і культурні простори, — визнані співтовариствами, групами і, в деяких окремих випадках, особами як частина їхньої культурної спадщини.
Така нематеріальна культурна спадщина, що передається від покоління до покоління, постійно відтворюється співтовариствами і групами залежно від середовища, що їх оточує, їх взаємодії з природою та історією і формує в них почуття самобутності та спадкоємності, сприяючи тим самим повазі культурної різноманітності і творчості людини.

1528433834 dtp

У Закарпатській області Рахівського рн. смт.Ясіня вночі трагічно загинуло двоє людей. 
Рухаючись на автомобілі "Вольцваген шаран" водій не впорався з керуванням зіхав з дороги да допустив зіткнення в бетонну огорожу. У авто знаходився також пасажир обидва померли на місці ДТП.
ДТП трапилася навпроти Хутрової фабрики.

http://transkarpatia.net

1528361944 1527265284sportw

Сертифікати 2,8 тисячі одиниць Volkswagen Golf Sportwagen анулюють і їздити на такій машині буде не можна до повторної реєстрації. 

Повідомляється, що це машини, які після "дизельгейту" в США концерн не міг би продати на ринках розвинених країн. Ці моделі активно продавали в Україні за акційними цінами.

У прес-службі Головного сервісного центру МВС у відповідь на запит видання відповіли, що в сертифікатах відповідності на ці автомобілі були виявлені неточності, через які вони є недійсними.

Притому, недійсні сертифікати на всі 2,8 тис. Volkswagen Golf Sportwagen.

У прес-службі "Порше Україна", яка займалася постачанням, сертифікацією і продажем цих автомобілів, повідомили, що з їх боку могли бути порушені процедури в процесі оформлення сертифіката на машини.

Але підкреслюють, що невідповідності не стосуються норми викидів.

Начальник Головного Сервісного Центру МВС Владислав Криклій повідомив, що на підставі цих фактів відбудеться анулювання реєстрації всієї партії автомобілів Volkswagen Golf Sportwagen. Відбудеться це вже найближчим часом.

Після цього буде можлива їх повторна реєстрація в Територіальних сервісних центрах МВС, але вже при наявності повного пакету документів і дійсного сертифіката відповідності.

Анулювання реєстрації буде вироблено в базі даних, а це означає, що експлуатація такого авто заборонена за законом. Наявність на машині державних номерних знаків від цього не рятує.

"Це найгучніший скандал на автомобільному ринку України за всю його історію. І наймасштабніший. Випадки анулювання реєстрації бували і раніше, але вони, як правило, були поодинокими. І ще жодного разу не стосувалися покупців нових автомобілів в офіційних автосалонах", - пише видання.

Раніше повідомлялося, що "Порше Україна" визнала наявність проблем у процедурі сертифікації цілої партії автомобілів Golf Sportwagen (Variant) мексиканського виробництва.

Джерело

840752 w 300Українські пенсії — одні із найнижчих у Європі. Українець з офіційною зарплатою 10 тис. грн і 35 роками стажу може претендувати на пенсію 2,3 тис. грн. Це 23% від зарплати. У нормальні ситуації показник має бути 40-50%.

У середньому українці на пенсії живуть близько 17 років. Щоб самостійно забезпечити старість, доведеться відкладати гроші як мінімум 34 роки. Фахівці не радять зберігати заощадження "під матрацом". Їх може з'їсти інфляція. Крім того, будь-яка валюта має властивість знецінюватися, пише Обозреватель.

Щоб гроші працювали, можна відкрити банківський рахунок. Однак при ліквідації фінустанови вкладник має право лише на 200 тис. грн своїх заощаджень. Тому рахунки краще відкривати у різних банках. Щоб максимальна сума вкладу не перевищувала 200 тис.

"Банківський вклад – це скоріше спосіб короткострокової інвестиції. Відкладати гроші на старість потрібно за допомогою пенсійних фондів. Їхня діяльність ретельно контролюється законом. Вони не можуть закритися і зникнути разом з накопиченнями", - каже експерт у сфері пенсійного забезпечення Лідія Ткаченко.

Фахівці у сфері нерухомості найкращою інвестицією називають купівлю житла. Пізніше його можна здавати в оренду. Таким чином, отримувати надбавку до основної пенсії.

Водночас держава за законом не може залишити українців пенсійного віку без допомоги. Тим, хто не заробив на пенсію, вона обіцяє виплачувати нижчу за прожитковий мінімум соціальну допомогу. Вже зараз абсолютна більшість українців старше 60 років отримує менше прожиткового мінімуму - 2772 грн.

За пенсійною реформою 2017 року для отримання пенсії в Україні необхідно мінімум 15 років страхового стажу. Зараз при стажі 15 - 25 років на пенсію можна вийти в 63 роки, при стажі менше 15 років - у 65 років. Нормативи будуть збільшуватися на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Таким чином, з 2028 роки для виходу на пенсію в 60 років потрібно буде мати 35 років страхового стажу. Люди, які не мають страхового стажу, отримуватимуть соцдопомогу при досягненні 63 років. Крім того, страховий стаж можна докупити. Місяць коштуватиме 1638 грн.

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • I am really enjoying tthe theme/design ⲟf уouг web site. Dߋ уoᥙ еver rᥙn into any browser compatibility ...

  Детальніше...

   
 • Hell there! Ꭰo you use Twitter? I'd ⅼike t᧐ follow ʏou if thɑt wouⅼd Ƅe ok. I'm definitelу enjoying үoᥙr ...

  Детальніше...

   
 • Amazing! Its truly awesome piece of writing, I have got much clear idea regarding from this paragraph.

  Детальніше...

   
 • Hеllo to all, fօr thee reason tһat І am genuinely keen of reading this weblog'ѕ post tⲟ ƅe updated ...

  Детальніше...

   
 • I dߋ bеlieve alll tһe concepts yoᥙ'vе introduced onn үoսr post. They aree reaⅼly convincing аnd ...

  Детальніше...

   
 • Attractive section ᧐f cօntent. І ϳust stumbled uρon yoᥙr web site and in accession capital tto assert ...

  Детальніше...

   
 • Ι could not refrain frоm commenting. Weell wгitten! my blog post Berkley: reviewsboy.blogspot.com/ ...

  Детальніше...

   
 • Great article. I am facing many of these issues as well.. Also visit my page - crazy bulk clenbutrol ...

  Детальніше...

   
 • Cann yߋu tell ᥙs more about thiѕ? I'd llike t᧐ find out some additional information. My weblog : ...

  Детальніше...

   
 • Your mode of telling tһe whoⅼе tuing in tһis piece ⲟf writing is genuinely g᧐od, еveгy one be able ...

  Детальніше...

   
 • Hеllo, I tһink your website might bе having browser compatibility issues. Ԝhen I look at yoᥙr blog ...

  Детальніше...

   
 • Hello, just wanted to tell you, I enjoyed this article. It was helpful. Keep on posting! Also visit my ...

  Детальніше...

   
 • Hello.This article was really motivating, particularly because I was searching for thoughts on ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог