П'ятниця, 17 серпня 2018

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Рахів онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 306 гостей та відсутні користувачі

369534 1Прямі побори педагоги замінили добровільно-примусовими внесками, ми з'ясували як відбити атаки нахабних батьківських комітетів.

Внески - особиста справа кожного батька

Позиція Міністерства освіти і науки України в цьому питанні категорична: за нормами Конституції та згідно Законів України, загальна середня освіта є безкоштовною, інформує Ukr.Media.

"Останнім часом до Міністерства освіти і науки України все частіше надходить інформація про порушення прав дітей на безкоштовне отримання повної середньої освіти, порушення рівних прав дітей, в тому числі за майновою ознакою, примус батьків до вибору конкретної освітньої програми, покупки для її реалізації за рахунок батьків "навчальних матеріалів", покупки "для навчання" телевізорів, які є "інструментами навчання", в тому числі для "забезпечення реалізації "Нової української школи", - пише міністр освіти Лілія Гриневич в офіційному зверненні, адресованому директорам всіх комунальних шкіл України від 10.08.2018 року.

І наголошує, що згідно положень Конституції та законів України, діти мають право здобувати освіту безкоштовно. І кошти виділяються з бюджету в повному обсязі.

Також держава забезпечує школярів підручниками і посібниками, в тому числі і електронними. Будь-який тиск на батьків є порушенням Конституції і законів України.

Що стосується джерел фінансування, то такими можуть бути в тому числі і батьківські внески, але виключно добровільні і за власною ініціативою.

"Рішення про надання навчальному закладу благодійної допомоги може бути прийнято батьками персонально або колегіально. При цьому будь-які колегіальні рішення органу батьківського самоврядування щодо сплати внесків не можуть порушувати добровільного рішення окремих батьків щодо сплати або несплати внесків", - підкреслено в листі Лілії Гриневич директорам шкіл. Міністр додає, що будь-який тиск на батьків або приниження через це дітей є неприпустимими і порушують закони України.

Школи ж в свою чергу зобов'язували на офіційних сайтах звітувати, на що витрачені гроші.

Якщо вимагають, то суд у допомогу

Вчителі до так званих добровільно-примусових внесків також ставляться неоднозначно. Ми поговорили з педагогами з декількох київських шкіл, і думки розділилися. Хтось вважає, що побори - це пережиток минулого і потрібно навчитися працювати з бюджетними грошима, писати запити і припинити доїти батьків.

Інші ж вважають, що "допомога своїм діткам - це святе".

- Кожен батько хоче, щоб діти навчалися в гідних умовах, і, якщо школа цього забезпечити не може, значить повинні підключитися батьки. І нічого страшного в благодійних внесках в фонд школи немає. Тим більше, що суми для всіх підйомні, - розповідає директор однієї з київських шкіл.

Юристи в цьому випадку більш категоричні.

- Якщо у вас в школі прямим текстом вимагають гроші на забезпечення процесу освіти, то можна писати заяву і йти з ним до суду. Шанси виграти таку справу у батьків дуже високі, - упевнений юрист Володимир Дрібний.

Олена Парфьонова, співзасновник ГО "Батьки SOS", рекомендує, озброївшись листом від МОН, відстоювати своє право не брати участь у шкільних поборах.

"Якщо хтось не знає або забув, нагадаю: листами в цій країні регулюється все, тому саме цей лист, напередодні старту Нової української школи, є знаковим нагадуванням педагогам, що освіта у комунальних школах країни таки безкоштовна. Батьки - роздрукували цей лист, і до засновника закладу заради реакції - немає реакції - в Державну службу якості освіти та МОН", - пояснює Парфьонова.

Психолог пояснює готовність батьків відкривати гаманець страхом за психологічний комфорт дітей у школі.

- Чому батьки продовжують в дзьобику носити гроші в школи? Тому що спрацьовує чисто батьківський страх за свою дитину: а раптом на ньому це позначиться? Раптом вчителі почнуть цькувати? Занижувати оцінки? І багатьом батькам набагато простіше відстебнути 500-1000 гривень на місяць, ніж починати відкритий конфлікт, в якому теоретично можуть постраждати діти, - розповідає кандидат психологічних наук Сергій Романенко.

https://ukr.media/

09191726 22Відомий педіатр і телеведучий Євген Комаровський розповів, як вберегти себе від таких неприємних новоутворень на шкірі, як бородавки.

 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, лікар передусім нагадує, що появу бородавок викликає вірус (віруси папіломатозу). Отже, на жаль, бородавки можна передавати один одному.

Бородавки у дорослих.

Незважаючи на те, що бородавки – це в своїй більшості доброякісні новоутворення, Комаровський радить звертатися за допомогою до дерматологів. За його словами, існує величезна кількість способів їх видалення.

Бородавки у дітей.

Педіатр зазначає, що у дітей вони найчастіше зустрічаються,  через часті подряпин на шкірі. Але є і плюс – в більшості випадків вони не вимагають лікування, минають самі. На це йде приблизно кілька років.

Що сприяє появі бородавок?

За словами Євгена Комаровського, вірус, який викликає бородавки, добре себе почуває в умовах підвищеної вологості. Якщо у вас руки постійно вологі, заразитися набагато легше. Бородавки передаються від однієї людини до іншої через прямі контакти або контакти з інфікованими предметами.

https://narodna-pravda.ua/

1534343989 2ae0d485d28ed5f6091f73b700143d0251dcf486До 1 жовтня заклади профосвіти можуть проводити додатковий прийом вступників на місця регіонального та державного замовлення.

Таке рішення МОН прийняло, щоб заклади професійної та професійно-технічної освіти могли виконати регіональне та державне замовлення.

МОН також нагадує, що відповідно до правил прийому до закладів ПТО, зарахування учнів на бюджет здійснюється в межах ліцензованого обсягу.

Раніше у МОН розповіли, що понад 60 тисяч вступників уже зараховані до закладів ПТО на бюджет

39207027 2218685471685180 7561791765766733824 nЗ 13 серпня поліція Закарпаття розпочала конкурс на службу в поліції на посади слідчих, дільничних офіцерів поліції, іспекторів сектору превенції, поліцейських ізолятору тимчасового тримання, поліцейських відділення конвойної служби. З повним переліком вакантних посад можна ознайомитися за посиланням.

Для участі в конкурсі до 2 вересня необхідно підготувати наступний пакет документів:

- Письмова заява про участь у конкурсі, у якій також зазначається про надання особою згоди на проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" і на обробку персональних даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";

- 2 копії паспорта громадянина України (при собі мати оригінал);

- 2 копії ідентифікаційного номеру (при собі мати оригінал);

- Особова картка визначеного зразка;

- Анкета;

- Автобіографія;

- Фотокартки 9х12 см (2 шт.), 3х4 см (2 шт.), 3,5х4,5 см (2 шт.);

- Електронна декларація за попередній рік, визначена ЗУ «Про запобігання корупції»;

- Копія трудової книжки (за наявності), при собі мати оригінал, а якщо кандидат працевлаштований, копія має бути засвідченою відділом кадрів підприємства, де наразі працює кандидат;

- Копії документів про освіту. При собі слід мати оригінал, а якщо кандидат є студентом, копії повинні бути засвідчені навчальним закладом, де знаходяться на зберіганні оригінали;

- Копія військового квитка чи посвідчення особи військовослужбовця (для військовозобов'язаних або військовослужбовців);

- Документи, що підтверджують додаткові вимоги до кандидатів (посвідчення водія тощо).

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

Люди, які мають проблеми зі сном, відчувають себе самотніми і частіше уникають контактів із іншими людьми.

Стала відома несподівана небезпека недосипання


До такого висновку прийшли вчені Каліфорнійського університету Берклі. У дослідженні взяли участь 18 молодих людей, які пройшли обстеження після нормального нічного сну і безсоння.

Результати сканування мозку показали, що в мозку тих, хто погано відпочив, був задіяний нейронний ланцюг, що відповідає за реакцію на потенційні загрози. Інша область мозку, що забезпечує соціальні взаємодії, навпаки, виявилася менш активною.

У другій частині дослідження понад тисячу сторонніх спостерігачів переглянули запис експерименту, не знаючи про те, що учасники були позбавлені сну. На їхню думку, піддослідні були самотніми людьми, які уникали спілкування з оточуючими.

https://zak-kor.net

369521 1Ми довго шукали і нарешті знайшли для вас чотири науково обґрунтованих причини випити келих вина після роботи. Не дякуйте.

Увага: тут і далі мова йде виключно про помірне вживання вина, що має на увазі під собою 1-2 келиха на день. Не більше! 

Важкий понеділок, кінець тижня або просто відповідний настрій, і вамхочеться відзначити цю подію келихом-другим червоного вина? Не стримуйте цей порив - у нас на руках тузи у вигляді наукових фактів, що підтверджують, що у вині не тільки істина, але і здоров'я, інформує Ukr.Media.

До речі, є думка, що алкоголь, тобто і вино в тому числі, причетний до еволюції наших далеких предків з боку мавп, шимпанзе і горил.

Вчені з'ясували, що коли примати спустилися на землю (мінявся клімат, ліси рідшали, перестрибувати з дерева на дерево не виходило), їх одразу ж привернули увагу перестиглі плоди. Виявилося, що природний відбір сприяв тільки тим особам, в коді яких був особливий ген, який відповідав за розщеплення етилового спирту.

Чому? Все просто: ті, чий організм не впорався з алкоголем, просто не могли далі пересуватися, залазити на дерева і ховатися від небезпеки в такому стані. З еволюційної точки зору вони показали свою профнепридатність. Ось коли виникла в людей здатність засвоювати алкоголь. Ну а пізніше підтяглася і тяга до нього.

Отже, чим же корисний келих вина?

Келих білого вина чудово втамовує спрагу

Особливо, якщо розбавити його водою. Біле навпіл з водою буде дуже здорово. Але обов'язково розводити водою, тому що якщо пити вино, то людина захмеліє, на спеці це недобре, і він спрагу не втамовує. А ось розведене водою вино, як це робили стародавні греки, тоді це втамовує спрагу і завдає менше шкоди.

Біле вино, на відміну від червоного, роблять з чистого виноградного соку без шкірки і кісточок, і в ньому майже не міститься натуральних барвників. А вода потрібна для того, щоб не захмеліти - організму складно переносити стан сильного сп'яніння, особливо в спеку.

Келих вина може знизити ризик хвороби Альцгеймера

Червоне вино має здатність знижувати ризик виникнення деяких невиліковних хвороб, наприклад, хвороби Альцгеймера. Флаваноїди у вині захищають клітини тіла, які підтримують здоров'я кровоносних судин. Міцні кровоносні судини - здоровий і молодий мозок.

Професор Девід Синклер (David Sinclair), Університет Гарвард, США, вже багато років займається питаннями старіння клітин людського організму. Після тривалих досліджень він прийшов до висновку, що ресвератрол, що у великій кількості міститься в червоному вині, захищає від старіння і деменції, властивій і хвороби Альцгеймера.

Не всі сорти винограду містять потрібну для здоров'я кількість ресвератролу. Чемпіон за змістом еліксиру молодості - сорт піно-нуар (pinot noir). Не забудь про це, коли опинишся у винному відділі.

Тим не менш, все ж нагадаємо, що результати досліджень про користь алкоголю досить суперечливі. Наприклад, за даними, опублікованими у виданні British Medical Journal йдеться про те, що люди, які п'ють помірно (від однієї до семи порцій алкоголю на тиждень), менш піддані ризику деменції порівняно з тими, хто не п'є взагалі, або п'є забагато. Але причина може бути в тому, що такі люди просто ведуть здоровий спосіб життя і краще харчуються.

Келих вина бореться з вільними радикалами

Ви напевно чули про шкоду вільних радикалів для організму. Це такі молекули, що містять один або більше непарних атомів або електронів. До них може приєднатися інший атом або молекула, тоді починається шкідлива хімічна реакція. Чим більше в організмі неконтрольованих вільних радикалів (деяка їх кількість все-таки корисна), тим більше шкоди: мутують білки, змінюється спосіб кодування генетичної інформації. Загалом, нічого доброго.

Так ось, антиоксиданти, що містяться в червоному вині, допомагають зменшити шкоду від вільних радикалів і навіть усувають заподіяну ними шкоду. Вся справа у вже згаданому нами ресвератролі.

До того ж ресвератрол у відповідній дозі перешкоджає перетворенню доброякісних пухлин на злоякісні. Використовувати вино в якості лікування не варто, а ось для профілактики можете випивати келих-другий.

Келих вина допоможе соціалізуватися

Скільки пристрасних романів і прекрасних дружніх історій виникає завдяки алкоголю! Все тому, що він допомагає сором'язливим і нетовариським людям зняти напругу, розслабитися та розкритися.

Психотерапевт Максим Сологуб підтверджує: "Алкоголь дійсно допомагає більшості впоратися з тривогою або іншими неприємними емоціями, частина людей використовує алкоголь для того, щоб заснути, частина - для полегшення спілкування з іншими людьми. Це швидкий і доступний для більшості людей спосіб".

Ну і взагалі, хороше вино - це просто дуже смачно і приємно. Як бачите, у вас є всі підстави випити пару келихів для здоров'я і гарного настрою.

https://ukr.media/

369397 1За результатами соцопитування, доктор Майкл Амодт з Редфордского університету Вірджинії склав рейтинг найбільш «вітряних» професій, інформує Ukr.Media.
Лідирують у списку - хореографи, у яких ймовірність розлучення перевищує 43%. За ними слідують бармени та масажисти (більше 38%), лікарі-психіатри, а також працівники спортивної і розважальної індустрії (майже 29%).

Не відрізняються вірністю і постійністю також офіціанти, кухарі, консьєржі та покрівельники.
Зайнятість партнера помітно відображається на сімейних відносинах і на їх тривалості, - стверджує вчений. Професіонали, які з обов'язку служби спілкуються з різними людьми, частіше заводять нові знайомства і піддаються спокусі позашлюбних романів.
А ось для довгострокових планів варто звернути увагу на інженерів сільського господарства, у них ймовірність розлучення становить лише 2%. Оптики, дантисти, ортопеди і священики зі своїми 7% - дуже рідкісні персонажі із серії «і жили вони довго і щасливо». Будуть триматися до останнього також вчителі та ветеринари.

http://zaknews.in.ua/

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • Thank you for every other informative website. The place else may I get that type of info written in ...

  Детальніше...

   
 • Next time I read a blog, Hopefully it does not fail me as much as this particular one. I mean, I know ...

  Детальніше...

   
 • Yay google is my queen assisted me to find this outstanding website! Check out my web blog - Full ...

  Детальніше...

   
 • такий дохлий хлюпик(лимон) .а робить що хоче.його щоденни злочини сходять йому з рук

  Детальніше...

   
 • видвалить бабло и вийде * чистий*сойма уже мав зальоти.але башляючи чиновникам-хаба рникам ...

  Детальніше...

   
 • пан лимон сидай власний дельтоплан незабуть своих шавок та лити тепли краини

  Детальніше...

   
 • За такий злочин нехац собі купить деревце ЛИМОНА та нехай його вирощує за гратами!!!

  Детальніше...

   
 • Попався так попався!!!Ствер джують,що на шиї у того оленя -колоколець висів з надписом"На довгу і ...

  Детальніше...

   
 • Кажуть, що там був й інженер лісового господарства Дем'янчук. Як себе покаже оновлена поліція?

  Детальніше...

   
 • Таких злочинів в Бичкові Сойма робив не одноразово і чомусь постійно із рук сходило! Цікаво, суддя ...

  Детальніше...

   
 • война на Україні........ ..

  Детальніше...

   
 • Треба, щоб усі могли вільно мати зброю. Жити стане легше усім.

  Детальніше...

   
 • Господи, просвіти гуцулів Рахівщини! Доки московські попи будуть урядувати в Україні? У Розтоках 0 ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог