Четвер, 14 грудня 2017

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Рахів онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 395 гостей та відсутні користувачі

Фото: gov.cap

Фото: gov.cap

Насувається неминуча хвиля новорічних свят. За нею йде хвиля жалю за з'їденими калоріями. Професійні тренери рекомендують дати собі відпочити і не плакати над кожним печивом та не мучити себе самобичуванням за кілька днів виходу з графіка. Але якщо вас дійсно буде гризти почуття провини за переїдання або лінь, Gazeta.ua радить спробувати ці 7 речей.

Тренуйтеся між найбільшими прийомами їжі

Людське тіло найкраще використовує в якості енергії вуглеводи, тому заплануйте тренування за 2-3 години до самої калорійною трапези. Після силового тренінгу енергія витрачається і поза залом, тому вам вдасться спалити калорії.

Їжте вдома
Щоб не переїдати на вечірці або в гостях, випийте води і поїжте будинку перед виходом.

Пийте багато води

Завжди перед їжею випивайте склянку води (або більше). Якщо бажання поїсти є і далі залишається сильним - значить, ви дійсно голодні. Такий метод дозволяє наповнити вас і не переїдати. Намагайтеся виключити снеки, які взагалі не вгамовують голод, а тільки змушують поглинати все більше їжі - крекери, чіпси.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні змінились норми харчування

 

Приділіть увагу змісту тарілки 
Правильно наповнюйте тарілку, аби не бігати за добавкою. Додайте побільше овочів та фруктів - клітковина сприяє травленню і швидко насичує. Не відволікайтеся, коли їсте: вимкніть телевізор і відкладіть телефон. Ретельно пережовуйте продукти і насолоджуйтеся ними.

Плануйте
Ведення записів - метод набагато ефективніший, ніж тримання думок в голові. Заздалегідь розпишіть, як ви будете харчуватися і тренуватися в період свят, а коли вам можна буде розслабитися. Це дуже допоможе в тому, щоб не зірватися.

Розслабтеся
Використовуйте час зимових свят для повноцінного відпочинку від стресу і рутини. Брак сну і постійне занепокоєння стимулюють вироблення гормону греліну, який відповідає за апетит. Можливо, трохи розпустити пояс - це саме те, що потрібно?

Підключіть родину
Розкажіть сім'ї про свої плани і організуйте спільне заняття. Це може бути виїзд на лижі, катання на санках або навіть тренування в спортивному залі. 

Держава приносить заробітчан в жертву шахраям - експертиРинок міжнародного працевлаштування українців на 99% знаходиться в тіні Фото: ukraina.ru

Новий законопроект №6275, спрямований на запобігання торгівлі людьми, завдасть відчутного удару по легальному ринку міжнародного працевлаштування.

Згідно цього законопроекту, буде фактично неможливо вести на законних підставах діяльність ліцензованих компаній з міжнародного працевлаштування в Україні. Між тим, цей ринок і так на 99% знаходиться в тіні. До таких висновків прийшли учасники круглого столу "Вбивство ринку міжнародного працевлаштування України", який відбувся у Києві, повідомляє interfax.

Більшість компаній, які відправляють на роботу за кордон українців, не несуть за них ніякої відповідальності. Держава замість того, щоб захистити ліцензовані компанії, додає нові бар'єри в їх діяльності. Вони ускладнюють ведення посередницького бізнесу в працевлаштуванні за кордоном і навпаки, дозволяють шахраям повністю заволодіти цим ринком.

На думку, учасників круглого столу, для боротьби з торгівлею людьми у держави є всі можливості, у тому числі і законодавчі. Можна починати закривати компанії з міжнародного працевлаштування, які не мають ліцензії. Таким чином, різко скоротиться кількість шахраїв на ринку. Ці заходи, разом з поширенням інформації про шляхи легального працевлаштування українців в інших країнах, підвищать грамотність трудових мігрантів і зменшать ризики бути обдуреними.

"Що потрібно робити для того, щоб вирішити проблему торгівлі людьми і навести порядок на ринку міжнародного працевлаштування? Потрібна системна робота державних органів разом з представниками громадянського суспільства та бізнесу. Необхідно інформувати людей про небезпеку нелегального працевлаштування, проводити інформаційні кампанії та освітні проекти. Ніяким одним законом, яким би чудовим він не був, неможливо вирішити накопичені за багато років проблеми", - заявивВасиль Воскобійник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.

За його словами, на жаль, в Україні не проводиться системна робота з трудовими мігрантами.

"На мій погляд, за кордоном наші посольства повинні вести активну роботу і бути в контакті з громадянами в країнах їх присутності. За подібним досвідом можна звернутися в посольство Німеччини в Україні, яка постійно контактує з німцями, які живуть і працюють у нас", - каже Воскобійник.

Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування - неприбуткова громадська організація, яка займається питаннями і проблемами, пов'язаними з працевлаштуванням за кордоном громадян України. Членами асоціації є незалежні приватні компанії, що надають послуги в сфері міжнародного працевлаштування.

13 грудня Православна церква відзначає День святого апостола Андрія Первозванного, людини, яка першою принесла віру християнську на землі теперішньої нашої держави. Саме тому Андрій Первозванний особливо вшановується в Україні, де побудовано багато храмів на його честь.

Святий апостол Андрій спочатку був учнем Іоана Предтечі. Після хрещення Господнього він залишив Хрестителя і першим серед апостолів став учнем і послідовником Христа.

1513153257 andry

Сам Андрій Первозванний був родом з Галілеї. Ця північна частина Святої Землі відрізнялася родючістю і живописністю, а жителі її — добродушністю і гостинністю. Галілеяни легко уживалися з греками, що у великій кількості населяли їх країну. Багато хто з галілеян розмовляв грецькою мовою і навіть мали грецькі імена. Ім'я Андрій — грецьке за походженням і в перекладі означає «мужній».

У пам’ять Андрія Первозванного в Києві, на тому місці, де апостол поставив перший хрест, 1212 року споруджено дерев’яну церкву Воздвиження Чесного Хреста Господнього, також привертає увагу храм Святого Андрія Первозванного, який знаходиться на початку Андріївського узвозу.

Андрій був рибалкою і став першим з 12-ти апостолів, кого покликав на служіння Ісус Христос. Він привів з собою і рідного брата, майбутнього Першоверховного апостола Петра.

Після того, як Ісус Христос вознісся на небо, апостоли, отримавши обіцяного Утішителя, Духа Святого, згідно веління свого Господа повинні були проповідувати Євангеліє усьому творінню. Стародавній переказ говорить, що перед розселенням з Єрусалиму, всі вони зустрілися востаннє у одному місці, і там, за навіюванням Духа Божого, склали так званий апостольський символ віри, як план майбутньої всесвітньої проповіді. При цьому, як колись ізраїльтяни при унаслідуванні обітованої землі, по частинах розділили між собою весь тодішній світ. Частиною святого апостола Андрія стали обширні країни Віфінії і Пропонтиди, Греції і Македонії, Фракії і Скіфії. Тому саме там він проповідував слово Боже. Апостол пройшов Малу Азію, Фракію, Македонію, дійшов до Дунаю, перетнув побережжя Чорного моря, Грузію, Крим, Тавриду і по Дніпру піднявся до того місця, де стоїть Київ. На тому місці, де Андрій Первозванний встановив хрест, збудована у Києві Андріївська церква.

Пройнятий Духом Божим, апостол благословив священні пагорби Києва. Поставив на одному з них хрест, і, звернувшись до учнів своїх, сказав: "На цих горах возсіяє благодать Божа, і град великий має бути і церкви многі має Бог воздвигнути..." Після цього, відвідавши ще багато міст Греції, святий Андрій прибув у Патри Ахайські (нинішній Патрас). У той час вже лютувало перше гоніння на християн, підняте Нероном. Не дивлячись на це, висока проповідь апостола і чудодійна сила його над болящими і біснуватими у короткий час привернули багатьох до Христа. Храми язичницькі помітно пустіли, а число християн невпинно зростало. Роздратований цим, правитель області Ей, заточив святого Андрія у темницю, але любов вірних не залишила апостола і в ув'язненні: безліч народу щодня стікалася до темниці слухати його натхненні проповіді, так що правитель, побоюючись народного повстання, поспішив засудити апостола на хресну смерть. Коли святий Андрій був приведений туди, де був приготований хрест, то, побачивши його здалека, голосно сказав: "Радій, хресте, плоттю Христовою освячений! Перш, ніж зійшов на тебе Господь мій, ти страшний був для земнородных; але тепер, коли ти вмістив у себе любов небесну, бути розпростертим на тобі є дар. Знають вірні, скільки приховано в тобі щедрот, скільки уготовано за тебе нагород. Небоязливо і весело йду я до тебе, але і ти з веселістю і радістю прийми мене, учня що розіпнувся на тобі Господові". Два дні продовжувалися хресні страждання святого Андрія. Весь цей час він не переставав повчати натовпи народу, що оточували хрест його. Під кінець другого дня небесне світло осяяло обличчя його і страждальник мирно відійшов до Господа при сходженні сонця в 30-й день листопада (за старим стилем) біля 70-го року по Різдві Христовім.

Водночас свято має і дохристиянське походження, це традиційний день ворожінь. До прийняття християнства це свято називалося Калитою. Дехто вважає, що воно походить від слова "календи". Очевидно, малися на увазі молодіжні вечорницькі зібрання, які започаткувавшись 1 грудня, носили спільну назву Калити й тривали до Різдва - періоду повороту сонця на весну. В цей час найбільше вдавались до заклинань, завбачення майбутньої долі й ритуального кусання "калети". Натомість первісну назву християнство замінило на святого апостола Андрія Первозванного. На Андрія жінки не пекли хліба, не шили і не пряли. В ніч під Андрія хлопці мають найбільші права - єдина ніч у році, коли парубкам за бешкети люди вибачають.

Народні прикмети:

Якщо вода не хвилюється — до гарної зими, галаслива — наближаються морози, хуртовини.

Коли на Андрія холодно і ясно — добра прикмета, а коли тепло — погана

До новорічного столу: топ-5 продуктів, які подорожчають напередодні свята

Експерти підрахували, що нинішній святковий стіл зі скромним меню обійдеться пересічному українцю приблизно в 1,5 тисячі гривень.

Варто очікувати підвищення цін на традиційні новорічні “смаколики”, без яких важко уявити свято.

Список продуктів “must have”, які подорожчають, відкриває червона ікра. За 120 грам делікатесу доведеться заплатити мінімум 196 гривень. Зараз в магазинах ціни стартують з позначки в 125 гривень.

На другому місці – м’ясні вироби. За 1 кілограм свинини під Новий рік проситимуть від 130 до 140 гривень. До речі, ціни на м’ясо вже почали зростати, але на ринках ще є шанс відшукати свинину за 100 гривень/кілограм. Курятину продаватимуть від 90 гривень/кілограм. Поки що м’ясо цієї птиці ще можна знайти на 10 гривень дешевше.

Далі в списку – солодощі. Порівняно з минулим роком цукерки подорожчали приблизно на 20 гривень.

На четвертому місці списку – цитрусові, наприклад, найпопулярніші під Новий рік мандарини.

Експерти прогнозують підвищення цін на 5-7% до свят.

Завершує перелік ігристе вино. Середня ціна однієї пляшки шампанського складе 100 гривень до 31 грудня.

Крім цього, подорожчає і червона риба.

Високі ціни змусять людей економити і шукати дешевші варіанти. Але фахівці застерігають: низька вартість зовсім не означає гарну якість. Краще відмовитися від якогось продукту або купити менше від запланованого. Також треба бути обережними з передноворічними акціями і купувати зі знижками тільки перевірені продукти.

Одним із найцікавіших об’єктів, проект якого зберігається у фондах Закарпатського обласного державного архіву, є Теребле-Ріцька ГЕС у селі Нижній Бистрий Хустського району. Це єдина у світі електростанція, що споруджена на двох річках водночас.

Унікальний проект чеського інженера Кріжки

 

Ще на початку минулого століття можливості наших водойм як джерел електроенергії досліджували австрійські, угорські, італійські та чеські спеціалісти.

 

Тоді енергетичний потенціал місцевих річок визнали дуже потужним, адже довели можливість будівництва 56 гідроелектростанцій. Але практичне використання було на той час незначним. Тільки в 1942 році звели перші дві ГЕС на відвідному каналі річки Уж поблизу села Оноківці та самого обласного центру, пише prozak.

Узявши до уваги попередні дослідження, чеський інженер Кріжка у 1923 році розробив унікальний проект із використанням природного перепаду між річками Теребля та Ріка. На першій запропонував побудувати греблю заввишки 45 м, яка би вміщувала 45 млн. кубометрів води. Тут обидві річки течуть паралельно з невеликим водовідділом по Бовцарському хребту, але на різних рівнях. Теребля протікає вище на 200 м, ніж Ріка, а відстань між ними у найвужчому місці становить лише 4 км. Відтак, води Тереблі через дериваційний тунель діаметром 2,7 м, завдовжки 3700 м та напірний трубопровід безперервно подавалися б на турбіни ГЕС, яку планувалося побудувати на річці Ріка, що мало значно підвищити силу водяного потоку. Щоправда, у період входження краю до складу Чехословаччини було лише підготовлено відповідну документацію, та через складні історичні умови реалізувати унікальний проект владі тоді не вдалося.

Початок проектно-пошукових робіт

Після встановлення на Закарпатті радянської влади проектно-пошукові роботи з використання гідроенергоресурсів розпочалися знову. Це завдання доручили Львівській проектно-вишукувальній партії українського відділення науково-дослідного й проектного інституту «Гідроенергопроект».

Після проведення відповідних робіт було встановлено строк будівництва Теребле-Ріцької ГЕС — чотири роки, починаючи з лютого 1949-го. Однак у подальшому цей термін продовжили ще на три роки. До зведення електростанції (1949—1956 рр.), яке вели з характерним радянським розмахом, залучалися спеціалісти, техніка, матеріальні й трудові ресурси з усього Радянського Союзу, Чехословаччини, НДР.

А за законом репарації фінська фірма «Френсіс» виготовила турбіни та трубопровід. Разом із ними до наших часів працюють і уральські генератори. Крім того, фінська сторона виготовила металевий напірний трубопровід, який укладено схилом гори Бовцар, завдовжки 380 м, діаметром 2,15 м.

До комплексу споруд станції після завершення їх будівництва входять: залізобетонна гребля на р. Теребля заввишки 45 м на 1,5 км нижче від села Вільшани; водосховище на р. Теребля з площею затоплення 193,8 га та водного дзеркала в 1,6 кв. км; тунельний водоскид діаметром 7 м, завдовжки 100 м; дереваційний тунель, виритий під горою Бовцар, завдовжки 3 700 м, діаметром 2,15 м, прокладений по схилу гори; наземна споруда станційного гідровузла на р. Ріка розміром 37 м завдовжки, 16,4 м завширшки та 19,1 м заввишки.

Інтернет-джерела стверджують: Теребле-Ріцька ГЕС могла би стати візитною карткою Тереблянської долини, оскільки є унікальною, бо живиться енергією двох гірських річок.

Для будівництва споруд електростанції, організації селища будівельників, улаштування самого водосховища, на підставі Постанови Ради Міністрів СРСР було відведено землі кількох сіл площею 662 га. Для обрахунку збитків, пов’язаних із затопленням земель і майна громадян та організацій, навіть у ті часи скликали спеціальну комісію. У матеріалах її роботи, які зберігаються у фондах Закарпатського обласного держархіву, вказано: у с. Вільшани було відселено 160 дворогосподарств із населенням 1229 осіб, у с. Бовцари — 8 дворогосподарств та с. Н. Бистрий — 13. Загальна сума відшкодувань жителям цих населених пунктів становила 1,497 тис. крб., а загальні витрати з компенсації збитків від затоплення та оцінені у 1 млн. 887 тис. крб.

Створення спеціального будівельного управління та зведення відповідної інфраструктури

 

Першим начальником будівельного управління «Закарпатенергобуд» став Віктор Льовушкін.Головним інженером призначили начальника ВГВ «Дніпрогесбуд» Миколу Зиневича (його син Михайло тривалий час був начальником облплану). Одночасно з ними прибули 11 інженерно-технічних працівників та головний бухгалтер. Для забезпечення постачання будматеріалами та зв’язку з районом Рада Міністрів СРСР зобов’язала Міністерство електростанцій побудувати у 1950-му вузькоколійну залізницю Буштино—Вільшани від села Теребля до місця зведення греблі повз р. Теребля протяжністю 35 км за маршрутом Буштино—Теребля—Колодне—Кричово—Драгово—Вільшани до греблі головного вузла. Вартість будівництва залізниці — 5 млн. крб. Для цього було відведено 457 га землі різних землекористувачів. Нині у деяких місцях ще можна побачити сліди цієї залізниці, каже директор ГЕС Олег Ігнатко.

Зведення на той час такого масштабного об’єкта важко уявити собі без наявності різного роду допоміжних виробничих, житлово-комунальних об’єктів та інших, які забезпечили би життєдіяльність майбутнього селищного містечка будівельників. В архівних документах знаходимо відомості: перед початком будівництва ГЕС першочергово зводили 25 житлових будинків на 222 квартири та 29 гуртожитків на 2039 ліжкомісць, дитячі ясла на 25 дітей, початкову школу на 40 учнівських місць, лікарню на 25 ліжок, амбулаторію, пологовий будинок, хлібопекарню, медпункт, кінотеатр, клуб, 17 об’єктів виробничого призначення, у т. ч. каменедробильний завод, перевальну дорогу через Бовцарський Верх, селищні дороги, внутрішньо-транспортні залізничні дороги до об’єктів будівництва, автомайстерні, гаражі.

Грандіозне будівництво з шаленими затратами

Щорічно на будівництві були задіяні в середньому понад 300 одиниць різного роду механізмів, 100 одиниць транспортних засобів. В архівних документах вказано: для того, щоб з’явилася Теребле-Ріцька ГЕС, за період будівництва з 1949 по 1956 рік було укладено 420 тис. куб. м бетону, на що використано 84 тис. тонн цементу, 250 тис. куб. м щебеню, 90 тис. куб. м піску, окремо каменю бутового 80 тис. куб. м, 700 тонн металу, 1910 тонн залізничних рейок, 32 тис. куб. м ділової деревини. По схилу гори прокладено напірний металевий трубопровід діаметром 2,15 м завдовжки 380 м. Перероблено понад 1,900 тис. куб. м землі.

Igor-Melika-treble-ricka-hes31

А ще тут трудилося понад 2000 робітників різних спеціальностей. Піковим за кількістю працюючих був 1954 рік. Тоді на будові були задіяні 2736 осіб. Дослідивши архівні документи зведення Теребле-Ріцької ГЕС, бачимо, що всі інженерно-технічні працівники та службовці були переведені з Дніпрогесбуду м. Запоріжжя. Середня заробітна плата одного будівельника становила 7297 крб. на рік. Кінцева загальна вартість кошторисних робіт у цінах на 1.07.1950 року, затверджена Радою Міністрів СРСР, становила 213,3 млн. крб.

102 кращі робітники в липні 1956 року стали переможцями й були нагороджені нагрудним знаком «Відмінник соцзмагання будівництва електростанцій СРСР». У цьому ж році Теребле-Ріцьку гідроелектростанцію успішно ввели в експлуатацію. До наших часів тут працюють турбіни, виготовлені фінською фірмою «Френсіс» та генератори заводу «Уралелектроапарат» м. Свердловськ. Гідросилове обладнання станції нині вже вважається зношеним, але продовжує працювати й щорічно виробляє 123 мільйони кВт-год. електроенергії.

Про нинішній стан славнозвісної електростанції її директор Олег Ігнатко каже, що за 61 рік, які минули від часу запуску ГЕС, майже нічого не змінилося. Станція має ту ж потужність — 27 тис. кВт-год. Правда, Вільшанське водосховище вміщує тепер 18 млн. куб. м води замість 23, передбачених проектом, але це не впливає на роботу ГЕС. Як і в попередні роки, вона виробляє 123 млн. кВт-год., які йдуть у загальну електромережу.

Відомо, що будь-яка людська діяльність певною мірою впливає на природний баланс. Проте в нашому випадку робота ГЕС негативних наслідків не завдає. Однак дирекція має серйозну проблему зі сміттям, яке скидають у водойму три села, розташовані вище за течією по Тереблі. Далі воно осідає на решітці та греблі. А щоб не зупинилося обладнання, мусимо постійно їх чистити. За останні роки нашими зусиллями та завдяки деяким підрядним організаціям зібрали понад 15 тисяч мішків пластику. Це без урахування екоакцій школярів і молоді.

Отже, Теребле-Ріцька ГЕС і досі є частиною потужного енергетичного комплексу, так званого «Бурштинського острова», який діє на території Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей. Її електрична енергія використовується споживачами Угорщини, Польщі, Словаччини й Румунії. На ГЕС працює музей, де можна докладно ознайомитися з процесом виробництва електроенергії.

Юрій Туряниця, краєзнавець

У Франції учням заборонять брати в школу мобільні телефони. Про це пише Європейська правда з посиланням на  The Times.

Міністр освіти Жан-Мішель Бланке заявив, що заборона сприятиме поверненню дітей на спортивні майданчики.

Заборона почне діяти з вересня наступного року. Мобільні телефони будуть  будуть дозволені лише в ліцеях. На даний момент учням дозволено брати мобільні телефони в школи, але не можна користуватися ними під час уроків. “Не рідко ми дивимося на дитячий майданчик, де діти не грають у футбол, а дивляться у свої смартфони. З освітньої та педагогічної точки зору – це проблема”, – сказав Бланке.

Він визнав, що буде мало шансів переконати учнів залишити свої телефони вдома, а це означає, що їх потрібно буде здавати на вході до школи.

Критики цієї ідеї кажуть, що запровадження заборони стане кошмаром, адже батьки хочуть мати можливість зв’язатися з дитиною. Крім того, учні, ймовірно, намагатимуться ховати телефони, щоб пронести їх до школи.

Два роки реформування ЗМІ: у Києві та Закарпатті результат нульовий��

 

 

В Києві та області, а також на Закарпатті реформа ЗМІ не зрушила з місця і залишається на нулі.

Про це повідомила юрист Центру демократії і верховенства права Катерина Кулина під час обговорення підсумків другого року реформування друкованих ЗМІ. 

"За два роки реформування ЗМІ на сьогодні реформувалися лише 17% видань. З них близько 20% - комунальних ЗМІ і 10% державних ЗМІ. Тобто комунальні ЗМІ, попри те, що, як говорилося, вони десь у районах і не завжди розуміють суть реформи, реформуються швидше за державні... Лідирують на сьогодні Сумська, Тернопільська, Рівненська, Хмельницька і Вінницька області. З іншого боку - Київ і Закарпатська область, де не реформовано ще жодного видання. Тобто два роки минає, але там нічого не відбувається", - сказала Кулина.

При цьому вона звернула увагу, щоСумська область, яка є лідером у реформуванні - там реформовано 45% видань, які підпадають під роздержавлення, - отримала у 2014 році найменший відсоток дотацій з місцевих бюджетів - 2%. В той час як у Києві, де не реформовано жодного видання, цей відсоток дотацій був найвищим в Україні - 57,9%.

"Тобто ті видання, які отримували менше дотацій, дуже часто готові самі швидше вийти на ринок і не відчувають сильної залежності, в той час як ті, хто міцно тримається за дотації, не поспішають виходити з-під контролю державних комунальних органів, доки це можливо. А це можливо ще рік", - констатувала Кулина.   

Вона уточнила при цьому, що інформацію ЦЕДЕМ брав зі зведеного переліку об'єктів, який веде Державний комітет телебачення і радіомовлення.

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • Буде горіти мала дитина і швидка не приїде, Їбануті політики

  Детальніше...

   
 • Дітей треба було забрати. На кого вона їх залишила? На неадекватного батька та стару бабусю? Неправильно ...

  Детальніше...

   
 • I have checked your site and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Детальніше...

   
 • Fingers slipped inside. Had to do that and it still sucked . Take a look at my site knihy ...

  Детальніше...

   
 • Frankie s head began to swim. So I left Dover behind and moved on round the coast over the next few day ...

  Детальніше...

   
 • It can be a weird conversation. Full of articles and essays focused on erotic writing. my page: kniha ...

  Детальніше...

   
 • I have checked your website and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Детальніше...

   
 • If you want to monetize porn website i have solution for you. Just visit the link i posted. This ...

  Детальніше...

   
 • Armiger ends when the gauge is depleted. My site: final fantasy xv a new empire hack tool: npmjs.com/.../...

  Детальніше...

   
 • philippe voyance tarot gratuit voyance gratuite en ligne: www.shalanda.space (https://www.shalanda.space) ...

  Детальніше...

   
 • tirada gratis del tarot gitano del amor tirada tarot gratis: www.alondra.club (https://www.alondra.club) ...

  Детальніше...

   
 • videncia amorosa gratis videncia gratis: www.adalyn.club (https://www.adalyn.club) videncia de amor

  Детальніше...

   
 • voyance gratuit en ligne immediat voyance gratuite immediate: www.tiffiny.space (https://www.tiffiny.space) ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог