Середа, 20 лютого 2019

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Рахів онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 148 гостей та відсутні користувачі

MuhttXfo spY

Що треба знати, щоб проголосувати?

Якщо вам 31 березня 2019 року буде як мінімум 18 років, то сміливо йдіть на виборчу дільницю за виборчою адресою. 

Перед виборами органи держреєстру складають списки виборців. У них потрапляють усі повнолітні громадяни України, які мають право голосу.

Не пізніше, ніж за п'ять днів до дня виборів на вашу адресу за місцем реєстрації прийде спеціальне запрошення. У ньому будуть зазначені час і місце проведення голосування.

Не мають права голосу ті українці, яких суд визнав недієздатними у зв'язку з психічним розладом. Це стосується і голосування в межах країни, і за кордоном.

Хочу перевірити, чи є я у списку виборців. Як це зробити?

Зробити це можна двома способами.

Не виходячи з дому заповнити інформацію про себе на сайті Державного реєстру виборців, а саме – вказати ПІБ, електронну пошту та виборчу адресу в розділі "Перевірка включення". Далі залишиться лише ввести на сайті спеціальний код, який вам надішлють на мейл, і ви отримаєте доступ до потрібних даних. Це займе усього кілька хвилин.

Підійти в дільничу виборчу комісію за місцем реєстрації і перевірити, чи є ви в попередньому списку виборців. Комісії почнуть роботу не пізніше 13 березня 2019 року.

Якщо вас у списку немає – потрібен час, щоб це виправити. Тому перевірити це треба не пізніше, ніж за п'ять днів до дня виборів.

Що робити, якщо вас немає у списку виборців?

Треба звернутись у відділ ведення державного реєстру виборців (адреси можна знайти за посиланням) і написати там відповідну заяву.

Важливо: заява може бути подана не пізніше, ніж за п'ять днів до дня виборів. На президентських виборах 2019 року дедлайн буде 25 березня для першого туру.

Також, відповідно до статті 274 Кодексу адміністративного судочинства, ви маєте право звернутися до суду, якщо вас немає у списку виборців.

А чи можна змінити виборчу дільницю?

Так, є два способи.

Перший – постійна зміна виборчої адреси разом зі зміною прописки.

Другий – тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси. Тоді вас включать до списку виборців лише один раз на відповідній дільниці.

Якщо, наприклад, вам треба буде проголосувати не за місцем прописки і у першому, і у другому турі президентських виборів, вам доведеться двічі тимчасово змінювати місце голосування. Далі розповідаємо як.

Як проголосувати в іншому місті України, не за місцем реєстрації?

Змінити тимчасове місце голосування в межах країни дозволяє закон "Про державний реєстр виборців". Водночас його сьома стаття уточнює, що звернення виборця має бути "мотивованим".

Не пізніше, ніж за п'ять днів до дня голосування ви маєте особисто подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою бажаєте проголосувати.

Разом із подачею заяви треба буде пред'явити паспорт, а також документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси.

Підійде довідка з місця роботи, довідка з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Якщо ви подорожуєте – показуйте проїзні документи, путівку в санаторій тощо. 

У Держреєстрі виборців підкреслюють, що перелік документів не є вичерпним. Ширший список документів є також на сайті Міністерства юстиції.

Як проголосувати переселенцям із Донбасу та Криму?

Для них у вересні 2018 року ЦВК спростила процедуру голосування.

Тепер переселенці, виборча адреса яких – в ОРДЛО чи окупованому Криму, можуть голосувати без документів, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їхнього голосування.

Не пізніше, ніж за п'ять днів до дня голосування їм достатньо взяти паспорт і з ним піти у будь-який відділ ведення держреєстру виборців на підконтрольній Україні території. Там треба написати заяву з проханням тимчасово змінити місце голосування.

31 березня буду за кордоном. Як мені проголосувати?

Тим громадянам України, які перебуватимуть за кордоном нетривалий період і хочуть проголосувати на виборах президента, треба особисто подати вДержреєстр виборців за місцем реєстрації заяву про тимчасову зміну місця голосування. 

У ній треба вказати країну і дільницю, де ви будете голосувати. Тоді вас включать до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці.

Документ треба подати до 25 березня 2019 року.

Зауважте: ці заяви не приймаються закордонними українськими дипустановами або дільничними виборчими комісіями закордонних виборчих дільниць.

Щоб проголосувати за межами України, необхідно:

подати заяву в Україні і бути включеним до списку виборців на закордонній виборчій дільниці, яка знаходиться на території відповідної іноземної держави;

особисто прибути на відповідну закордонну виборчу дільницю в день голосування;

мати при собі документ, що підтверджує громадянство України та є підставою для отримання виборчого бюлетеня на закордонній виборчій дільниці (закордонний, дипломатичний або службовий паспорт).

Суд розглядає позовні заяви, подані не пізніше дводенного строку до дня голосування. Останнім днем, коли подається такий позов, є 29 березня 2019 року.

Рішення суду виконується негайно.

Які документи треба брати з собою на дільницю?

Один із документів, що підтверджує громадянство України:

паспорт (у тому числі закордонний, службовий чи дипломатичний);

тимчасове посвідчення громадянина України;

посвідчення особи моряка;

посвідчення члена екіпажу;

посвідчення особи на повернення в Україну.

Як потрапити до списку виборців українцям, які постійно або тимчасово проживають за кордоном?

Автоматично до списків виборців на закордонних дільницях потрапляють повнолітні українці, які стали на консульський облік і які за своєю виборчою адресою відносяться до цієї закордонної виборчої дільниці.

Якщо ви не стоїте на обліку, треба звернутись із заявою про зміну виборчої адреси до закордонної дипломатичної установи за місцем свого проживання чи перебування.

До заяви додається копія документа, який посвідчує особу і підтверджує громадянство виборця – закордонний, дипломатичний чи службовий паспорт  або тимчасове посвідчення громадянина України.

 Заяву передадуть у відділ ведення реєстру при Міністерстві закордонних справ, і ви зможете проголосувати за кордоном.

Важливо: це все треба зробити до 25 березня 2019 року і лише особисто, використати для відправки пошту, факс чи e-mail не можна.

https://www.pravda.com.ua/

Фахівці пояснили, що потрібно, аби реалізувати виборче право
Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року №2631-VIII призначено чергові вибори Президента України на неділю, 31 березня 2019 року.


Отже, не пізніш як за 8 днів до дня голосування всі виборці повинні отримати іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні буде повідомлено про включення виборця до попереднього списку виборців, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і графік роботи, а також про час і місце голосування.

Якщо ви отримали запрошення і ваші прізвище, ім’я, по батькові в них зазначено правильно, значить, ви зможете реалізувати своє виборче право. В іншому випадку вам слід звернутися до дільничної виборчої комісії або до відділу ведення Державного реєстру виборців. Приходити потрібно з паспортом.

Зробити це слід не пізніше 25 березня 2019 року, подавши заяву про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе чи інших осіб. Заяви, подані пізніше, не розглядатимуться.

Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність самостійно пересуватися (“НСП”), одночасно повідомляється, що їм буде надано можливість проголосувати за місцем перебування (вдома).

Тим виборцям, які не можуть самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров’я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Таку заяву разом із довідкою необхідно надіслати поштою або передати іншими особами до дільничної комісії до 20-ї години останньої п’ятниці перед днем голосування.

Законодавство також забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування за 5 днів до виборів, не змінюючи виборчу адресу. Таке право є у громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого місця проживання (у зв’язку з відрядженням, навчанням, лікуванням тощо). Для цього необхідно звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців у місці свого тимчасового перебування з відповідною заявою. Цим виборцям буде змінено на час виборів місце їх голосування, а саме – виборчу дільницю. У списках нової дільниці будуть їхні прізвища із зазначенням номера посвідчення, виданого відділом ведення Державного реєстру виборців. Особливістю є те, що якщо приїжджий виборець змінив своє місце голосування, але все-таки раптом вирішить голосувати вдома, то у нього це не вийде, доки він не здасть видане йому посвідчення у той відділ, який його видав. Але знову ж таки все це можливо тільки до 25 березня, оскільки цього дня реєстр виборців починає формування уточнених списків, за якими і буде проводитися голосування.
Ще один нюанс: усі члени дільничних виборчих комісій до 25 березня 2019 року подають заяви у відділ ведення Державного реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування.

Настійливе прохання до ужгородців: щоб реалізувати своє виборче право – перевірте, чи включені ви до Державного реєстру виборців. Це можна зробити вже сьогодні:

1. Онлайн. Перейти за посиланням https://www.drv.gov.ua/portal/!cm_core.cm_index і в лівому верхньому полі зайти в Особистий кабінет виборця та заповнити анкету особистих даних (пряме посилання на Особистий кабінет виборця – https://www.drv.gov.ua/ords/f?p=111:LOGIN)

2. Звернутися безпосередньо у відділ ведення Державного реєстру виборців.

Відповідно до законодавства, громадяни України беруть участь у виборах, якщо досягли на день їх проведення 18-ти років. Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців.

65464465645Цього року коштом державного фонду ремонтуватимуть і дороги місцевого значення. Кабмін виділив на ці потреби 270 мільйон гривень.

 

Торік на ремонт доріг місцевого значення виділили 423 млн. грн. З цієї суми майже 50%, а це 218 млн., виділили з Дорожнього фонду. Окрім того, до цієї суми також планується залучити кошти з місцевих бюджетів. Першочергово з бюджету області.

М-студіо

2-3 лютого в м.Київ в примішенні колонної зали Київської міської державної адміністрації пройшов III Всеукраїнський фестиваль-конкурс із спортивних бальних танців „Кубок України - етап Кубку світу - 2019” (World Cup - 2019)”.
В конкурсі взяли участь понад 1500 дій з різних куточків України. Місто Рахів на конкурсі представляи вихованці хореографічного колективу «Стиль» Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості кер.Рябчук Валерій Валерійович. Юні танцюристи зайняли шість призових місць в категорії «Ювенале-1» з латино американської та європейської програми, та пройшли до наступного етапу до чемпіонату Світу 2019.


Перемогу отримали:
Лепетчук Аріадна 1 та 2 місце; 
Брехлічук Дарина 1 та 3 місце 
Егрі Євгенія – 3 місце; 
Цівінська Марія – 3 місце.

Всі переможці нагороджені дипломами та кубками. 
http://www.rakhiv.in/

Підрозділами гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального

призначення управління ДСНС України у Закарпатській області з початку року здійснено 75 виїздів та

виходів у гори

481653

Кілька днів у соцмережі активно коментують картинку, яка ніби-то характеризує тих, хто, ігноруючи попередженнями, проханнями та застереженнями рятувальників, таки піднімаються в засніжені гори.

 

 

Думки розділились. Дехто обурився, мовляв, якими б неслухняними не були туристи, не можна так про людей. Свою позицію закріпляли постами про постраждалих, які не винні в тому, що неочікувано зіпсувалась погода, про загиблих, яких уже не повернути. Правда переважна більшість все ж погоджується з тим, що тільки "барани" не можуть втямити, що в Карпатах у ці дні дуже небезпечно і насправді треба серйозно та адекватно оцінювати ситуацію, а ще більше власні можливості і готовність до виклику засніжених вершин. Про те, що гори не пробачають помилок, знають усі, та не всі усвідомлюють, що самовпевненість може коштувати життя.

Із початку року на Закарпатті в горах заблукали 18 людей, двоє — загинули. Щодня рятувальники публікували повідомлення про лавинну небезпеку і щодня - про заблукалих туристів. "Гаряче" було вже на Святвечір. Упродовж вечора 6 січня надійшло два повідомлення про пропажу п'ятьох туристів. І якщо в одному випадку все склалося добре - лижників знайшли, то в другому, на жаль, одного знайшли вже мертвим.

За пошуками киянина Ігоря Грищенка слідкувала вся країна. Ця історія справді унікальна. На четверту добу у пошуковиків уже майже не лишалося надії, що загублений у Карпатах турист живий. До пошуків залучали навіть гелікоптер. Ігор вийшов на зв'язок саме у той момент, коли над горою Гимба вдруге за день пролітав гелікоптер рятувальників. Він почув звук гвинтокрила, зміг відігріти телефон і зателефонувати на "101". Ігор мав при собі запальничку, яка фактично його врятувала. Він розпалив вогнище і міг грітися.

Першими туриста знайшли двоє місцевих жителів - брати Гаджеги, вони йшли до хатини на лижах. На всюдиході їхало двоє лісників Березниківського лісництва. Лісник каже, що завдяки тому, що Ігор підготовлений спортсмен, зміг протриматися більше чотирьох діб. Коли його знайшли він сидів у хатині, зміг подати руку, сам вийшов і пересів в машину, і розповів про свої пригоди. "Він не зразу зійшов, тоді коли спочатку шукали рятувальники, його ще там не було, він 2 дні провів у лісі. Потім один день він закопався в стіг сіна, перебув одну ніч, а потім вийшов на цей будиночок. Там знайшов залишки їжі, розпалив багаття і так пробув ніч. Він на своїх ногах, але був важкий такий, дуже втомлений, казав, що сам цієї ночі не пережив", - переповідає лісник Березниківського лісництва Іван Дукай.

 

 

Уже в лікарні, виснажений, але щасливий, що живий, Ігор дякував своїм рятівникам та обіцяв, що приїде у Карпати обов'язково ще. Але вже для того, аби відвідати хатинку, яка прихистила його, врятувавши від смерті. Киянин планує привезти туди багато різного краму, який стане у пригоді іншим туристам, повідомляють рятувальники.

 

"Хеппіендом" закінчилось блукання Карпатами для туриста з Німеччини. В останній день відпочинку іноземний лижник вирішив спуститися сам і заблукав. Пройшов майже 20 кілометрів, не надибавши жодної живої душі. Шукаючи туриста, рятувальники ризикували власним життям – мало самі не потрапили під дві лавини. Та професіонали гірської пошуково-рятувальної служби знайшли лижника, який, блукаючи на високогір'ї, наражав себе на смертельну небезпеку. Іноземець зізнався, що ще однієї ночі в зимових Карпатах не пережив би. Свої помилки визнає і радить екстремалам: "Ніколи-ніколи не йдіть у гори самі! Особливо, якщо ви на незнайомій території", - каже німець.

 

 

Днями Посольство Німеччини подякувало працівникам ДСНС в Закарпатській області за врятоване життя їхнього громадянина.

На жаль, не так щасливо закінчився похід в гори сноубордистів із Києва. Троє 28-річних відчайдухів біля гори Стіг потрапили під снігову лавину. Двом чоловікам вдалося самотужки вибратися з-під снігового покрову, третій, на жаль, загинув. Перед сходженням на гору хлопці зв'язувалися з рятувальниками й питали, наскільки безпечний цей маршрут. Їм відповіли дослівно так: "Не йдіть, бо похорони дуже дорого обходяться!" Незважаючи на попередження, всі троє вирішили піти в гори.

Уже під час спуску хлопці зірвали першу лавину, яка засипала їх до пояса. А потім зірвали другу, яка засипала їх повністю. Один зумів самотужки вибратися з-під снігу й допоміг відкопати свого товариша. Після чого обидва відкопали третього. На жаль, молодий чоловік задихнувся під снігом і загинув. Хлопцям довелося переночувати зі своїм загиблим товаришем у наметі, тільки вранці вони змогли зв'язатися з аварійно-рятувальним загоном.

Пошуки тіла загиблого сноубордиста через складні погодні умови, нульову видимість, заметілі та загрозу лавин призупиняли двічі. "Поки погода не покращиться – ми того місця не дістанемося, це дуже ризиковано. Це знаходиться в ущелині. Річ у тім, що там можливе сходження снігових лавин аж з трьох боків. Тому аби не наражати рятувальників на ризик – пошуки призупинено", – розповідали рятувальники. Тіло знайшли на третю добу...

 

 

Трохи сухої статистики. Підрозділами гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС України у Закарпатській області з початку року здійснено 75 виїздів та виходів у гори, під час яких врятовано 81 людину, котра потрапила в небезпеку, з них 56 громадянам надано невідкладну долікарську допомогу. Також 242 туристичні групи (загальною чисельністю 4150 осіб) отримали консультації, зареєстровано та супроводжено туристичними маршрутами. Для порівняння: у 2018-му закарпатські рятувальники провели 250 пошуків туристів, які заблукали в горах.

Пошуки оплaчуються з бюджету держaвної служби з нaдзвичaйних ситуaцiй. Так, до прикладу, чотириденні пошуки зниклого у Карпатах Ігоря Грищенка обійшлися державі у 170 тис. грн. До речі, зa кордоном туристи, що загубилися і на пошуки яких демобілізовані рятувальники, плaтять великi штрaфи.

Рятувальники не втомлюються наполягати, щоб туристи реєструвалися перед походом в гори. Наче діє: так, у 2017-му році перед походом в гори реєструвалося 35 тисяч туристів, у 2018-му – 50 тисяч. Зробити це можна у найближчому пункті рятувальної служби. Під час реєстрації туристи надають свої паспортні дані, номери телефонів, вказують маршрут і час, коли планують повернутися.

"Якщо людина загубилася в горах – зразу потрібно телефонувати рятувальникам, не панікувати, якщо є змога, то повернутися по своїх слідах. У випадку, коли немає можливості піднятися вверх – потрібно спуститися вниз до потічка і звідти йти в напрямку течії. Рано чи пізно ви потрапите в населений пункт. Якщо нульова температура – можна заночувати, викопавши попередньо місце в снігу", – розповів начальник гірської рятувально-пошукової частини управління ДСНС у Закарпатській області Олександр Гуляк і додав, що у горах потрібно розраховувати в першу чергу на себе: адекватно оцінити сили, враховувати нюанси пересування снігом, мороз, вітер, а ще важливо зуміти відмовитися від походу, якщо нема стовідсоткової впевненості. Вершина нікуди не дінеться.

Турист завжди повинен брати в похід мобільний пристрій, ліхтарик, сірники чи запальничку, харчі, GPS-навігатор, а також відповідне спорядження. Якщо про похід буде повідомлено заздалегідь, то рятувальники зможуть стежити за безпечним пересуванням у горах, телефонуючи у домовлений час. У випадку надзвичайної ситуації допомогу нададуть оперативніше, адже знатимуть приблизне місцеперебування туристичної групи. Крім того, рятувальна служба повідомляє про погодні умови на маршруті та про небезпеку сходження лавини.

 

Та певна категорія молодих фрірайдерів абсолютно начхально ставиться до пересторог рятувальників, до рекомендацій тих, хто побував у сніговому полоні, їх навіть не хвилюють історії без щасливого кінця. Час від часу в Інтернеті з'являється відео, на якому шибайголови "на публіку" зривають "лавинки", щоб на них "покататися". Інші хизуються тим, як на льоту зривають з канатки табличку "Обережно – лавинонебезпечна зона!" або ж весело розповідають, як "приборкуватимуть" ту чи іншу засніжену ущелину. "Вправляє" мізки "героям", на жаль, тільки нещастя.
630 360 1548767533 555Президент Петро Порошенко заявив, що балотується на другий термін з метою збереження стратегічного курсу України на Європейський Союз та НАТО.
Про це він розповів під час виступу на форумі “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Завершуючи п’ятирічну каденцію, стартую знову заради збереження стратегічного курсу на Європейський Союз та НАТО, курсу на перетворення України у велику успішну країну щасливих людей”, - зазначив Порошенко.

Глава держави підкреслив, що просить у виборців мандат на те, щоб гарантувати незворотність європейської та євроатлантичної інтеграції, незалежності України, щоб відновити територіальну цілісність країни і принести вигідний Україні мир.

Також Президент зауважив, що друга президентська каденція потрібна йому для того, щоб завершити побудову сильної успішної держави, здатної забезпечити порядок, добробут і безпеку кожного українця, щоб “над міцним фундаментом, який ми заклали за п’ять років, звести добротні стіни та надійний дах”.

“У моїй президентській роботі траплялося різне: успіхи і невдачі, точні розрахунки і помилки, приємності і прикрощі, радості й печалі, чесноти і недоліки. Слава Богу, є чим пишатися і, ніде правди діти, є за що вибачатися. Але кожен мій крок, вдалий чи ні, ніколи не суперечив стратегії на повний розрив з колоніальним минулим, на власний шлях України, на цивілізаційний союз з Європою”, - запевнив Порошенко.

Він додав, що наразі українці не мають права зупинитись на півдорозі й місія нинішнього покоління - довести до успішного завершення побудову міцної Української держави.

Як повідомлялося, у вівторок чинний Президент Петро Порошенко оголосив, що балотуватиметься на другий термін на чергових виборах 31 березня.

В Україні 31 грудня 2018 року розпочалася кампанія з виборів Президента України, призначених на 31 березня 2019 року.

https://www.ukrinform.ua

p 481361 1 slidertop2

Також Міністерство освіти запроваджує обов'язковий іспит у формі ЗНО з математики для випускників 11 класу, починаючи з 2021 року.

Про це зазначається в Наказі Міністерства освіти і науки України від 7 грудня 2018 року №1369 "Про затвердження порядку проведення проведення державної підсумкової атестації".Згідно другого розділу 17 пункту цього наказу, студентів коледжів та училищ які не склали ЗНО, або не з'явились для його здачі відраховуватимуть із навчального закладу.
Здобувачі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, які отримали 1 — 3 бали за результатами ЗНО хоча б з одного предмета, відрахують із закладів освіти з отриманням документів про повну загальну середню освіту та академічної довідки, — йдеться у наказі МОНУ.Також Міністерство освіти запроваджує обов'язковий іспит у формі ЗНО з математики для випускників 11 класу, починаючи з 2021 року.

 

Mukachevo.net
Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 •  
 • Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it is really informative. I'm ...

  Детальніше...

   
 • There's definately a great deal to learn about this issue. I love all the points you have made. my ...

  Детальніше...

   
 • I really like what you guys are up too. Such clever work and coverage! Keep up the amazing works guys ...

  Детальніше...

   
 • This post will assist the internet visitors for creating new weblog or even a blog from start to end.

  Детальніше...

   
 • Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old ...

  Детальніше...

   
 • My partner and I stumbled over here by a different website and thought I may as well check things ...

  Детальніше...

   
 • Thank you, I have just been searching for info approximately this subject for a while and yours is ...

  Детальніше...

   
 • Excellent article. Keep writing such kind of info on your blog. Im really impressed by your blog.

  Детальніше...

   
 • Thanks for one's marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you can be a great author. I will ...

  Детальніше...

   
 • Great goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are just extremely ...

  Детальніше...

   
 • Amazing! This blog looks just like my old one! It's on a completely different subject but it has ...

  Детальніше...

   
 • Howdy! I could have sworn I've visited your blog before but after browsing through some of the articles ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог