Четвер, 14 грудня 2017

mizhhirya chust perechin svaljava tjachiv volovets irshawa berezniy vinogradiv rachiv berehovo muka4evo uzh horod

До уваги читачів Рахів онлайн, місцеві організації, політичні партії та установи! Для розміщення ваших публікацій, статтей та оголошень на сайті просимо надсилати інформацію на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

На сайті 434 гостей та відсутні користувачі

На Закарпатті будуть ліквідовані чотири районні ради та РДА


Вчора  на II Всеукраїнському форумі об'єднаних громад в Києві Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив:
"Нам треба прийняти закон про адміністративно-територіальний устрій. Нам потрібно ліквідувати дублювання функцій районних рад, адміністрацій. Там, де в межах одного району створені одна, дві, три і більше громад, там має бути повсюдне повноцінне місцеве самоврядування на базі об'єднаної територіальної громади».
"Ви безпосередньо проходите прямі вибори, вас люди вибирають, ви кожен день дивіться людям в очі. І якщо ви відповідальні, ви завжди будете успішні, ви завжди будете розуміти проблеми людей краще, ніж будь-хто призначений на будь-яку посаду", - сказав прем'єр .
Нагадаємо, що Уряд підготував новий Закон про адміністративно-територіальний устрій, який кардинально змінює повноваження теперішньої влади на місцях.

Наше видання звернулося до одного із закарпатських нардепів прокоментувати дану ініціативу Уряду і як вона позначиться на Закарпатті.

«Наскільки мені відомо, закон передбачає перехідні положення та дає деякий строк на формування нових громад, а якщо вони не будуть створені добровільно - рішення про їх формування, буде прийматися в Києві. Також передбачається в першу чергу ліквідація чотирьох районних рад та РДА. Під ліквідацію потраплять: Тячівська,Іршавська, Перечинська та Ужгородські районні ради та РДА» - заявив нам депутат.
«Паралельно повинні будуть створені повіти з центрами в Ужгороді,Мукачеві, Сваляві,Берегові, Хусті та в Рахові, або Тячеві, відповідно будуть ліквідовані всі нинішні РДА та районні ради» - додав він. 

Додамо, що на II Всеукраїнському форумі об'єднаних громад в Києві також присутні голови Закарпатських об’єднаних громад.

1511367404 tarify na elektroenergiyuГолова Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Вовк заявив, що тарифи для населення, незважаючи на зростання ОРЦ, у наступному році не будуть збільшені.

Про це повідомляє видання "Обозреватель", передають Українські Новини.

"Перше, щоб всіх заспокоїти. Питання зміни тарифів на електроенергію для населення сьогодні комісією не розглядається", - заявив глава регулятора.

За словами Вовка, для зростання ОРЦ (оптової ринкової ціни електроенергії) є низка об'єктивних факторів, на які комісія не впливає.

"Є величезна кількість факторів, на які комісія не має впливу, але вони є фундаментальними та базовими, суттєво впливають на рівень тарифу. До них відносяться ціни на міжнародних ринках на сировину, в тому числі на вугілля та газ. До них належать зміни курсів валют. До них належать зміни інфляції в країні і очікування уряду, які затверджуються окремим постановою на наступний рік. До них належать зміни заробітних плат у промисловості, тому що вони є елементом витрат всіх тарифів", - сказав він.

Він також підкреслив, що якщо ціни на сировину на міжнародних ринках зростають, якщо курс зріс на 5%, якщо фактична інфляція вже 12%, якщо на наступний рік закладається інфляція урядом цін виробників 10%, то очевидно, що у 2018 році зростання ОРЦ буде. Однак ці зміни співвідносні зі зростанням означених факторів і будуть впливати лише на тарифи непобутових споживачів.

Нагадаємо, НКРЕКП опублікувала обґрунтування до проекту рішення "Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік". Ціна вугілля, яку НКРЕКП пропонує закласти в ОРЦ на 2018 рік, нижче реальної спотової вартості вугілля на міжнародних ринках на 11,27%. У документі зазначено, що індикативна ціна вугілля, розрахована за формулою "Роттердам+" за період листопад 2016 - жовтень 2017 року, становить 82,44 доларів/тонну. Це вище поточної вартості, закладеної в тарифі на 2017 рік, однак нижче реальної ціни вугілля на міжнародних ринках.

"Додатково слід зазначити, що середня ринкова ціна вугілля на європейському ринку за жовтень склалася на рівні 91,73 доларів/тонну", - наголошується в документі.

Згідно з даними експертів аналітичної платформи VoxUkraine, очолюваної професором Пітсбургського університету Тимофієм Міловановым, в Україні зберігаються найнижчі в Європі тарифи на електроенергію.

Джерело

edryКабінет міністрів України виділив додатково 100 млн. грн. на урядову програму з енергоефективності та продовжив дію програми «теплих кредитів» на наступні три роки.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду 8 листопада 2017 року.

Ці кошти буде направлено на компенсації фізичним особам, які утеплили індивідуальне житло за програмою.

Українці мають можливість утеплити будинки до зими, замінити старий газовий котел на ефективніший, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави – завдяки Урядовій програмі з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити».

Це безповоротна грошова державна допомога населенню України.  Її надають державні банки – «Ощадбанк», «Укргазбанк»,«Укрексімбанк» та "ПриватБанк" - у розмірі:

•    20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.
•    35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).
•    40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації. Якщо у складі таких об’єднань є субсидіанти, то таке ОСББ чи ЖБК безповоротно отримає відшкодування до 70% коштів на проведення енергоефективних заходів.

 

erygЗа несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг з 2019 року Верховна Рада ввела пеню

За прийняття в цілому відповідного законопроекту № 1581-д проголосували 262 депутати при мінімально необхідних 226, передають Українські Новини.

“У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в обсязі, установленому в договорі, але не вище 0,01% суми боргу за кожний день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% загальної суми боргу”, – сказано в тексті документа.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, що слідує за останнім днем кінцевого строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

При цьому пеня не буде нараховуватися за умови заборгованості держави перед споживачем за надані пільги та субсидії та/або при заборгованості роботодавця перед споживачем із зарплати.

Крім того, у разі ненадання послуги, або надання її в неповному обсязі, або неналежної якості виконавець цієї послуги зобов’язаний самостійно зробити перерахунок вартості послуги за весь період ненадання (надання не в повному обсязі або невідповідної якості), а також сплатити споживачеві неустойку (штраф, пеню) у порядку й розмірі, певних законодавством або договором.

Така норма вводиться в дію через 6 місяців із дати оприлюднення закону

http://vsapravda.info/

24279659

Виплата компенсацій суми невикористаних житлових субсидій розпочнеться 2 листопада, передає Ukr.Media. Про це у Facebook сьогодні написав віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"З завтрашнього дня починаємо виплату монетизованих субсидій сім'ям, у яких була економія субсидій за опалювальний сезон 2016-2017 років! Це – пілотний проект на шляху до повної монетизації субсидій. До 15 листопада всі 1,7 млн сімей, включених у відповідні списки на виплату отримають на руки ці "живі" гроші. Переконаний, що жодних затримок у виплатах не буде! Всі отримають належні виплати своєчасно і в повному обсязі", – повідомив політик.

На виплату монетизованих субсидій в бюджеті, за словами Розенка, передбачено 1,2 млрд грн.

https://ukr.media/

drtuРахівський районний будинок культури запрошує з 5 по 19 листопада на ювілейну виставку з нагоди 65-річчя від дня народження Савіних Ярослав “Моя Рахіщина”.

Відкриття виставки 05 листопада 2017 року в 16:00

www.rakhiv.net Рахів новини м.Рахів та Рахівського району.

erfdhВ уряді заявляють, що не підтримують підвищення цін на газ для населення в цьогорічному опалювальному сезоні через низьку платоспроможність населення. Втім, експерти переконані, що зростання тарифів все одно не уникнути, тож навантаження на споживачів зростатиме. При комплексному підході споживач може досягти 50-60% економії енергоресурсів, а в окремих випадках і 70%, повідомляє директор енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО Євген Бушма. Як цього досягти, Радіо Свобода розповідає разом із експертом.
 
Знову про лампочки та лічильники?

Заради економії українці часто відмовляються від споживання енергоресурсів в звичайному режимі. Якщо це не завдає шкоди комфорту, то це розумна практика, але це не вихід, якщо доводиться зовсім відмовлятись від, наприклад, опалення, зауважує Євген Бушма.

«Лічильник – це не спосіб економії, а спосіб обліку, це важливий елемент і перший крок до того, щоб почати контролювати, скільки ви споживаєте, і вдаватись до відповідних дій, аби споживати менше», – наголошує експерт.

Лед-лампи – це необхідне, але індивідуальне і точкове рішення.

«Великої економії це не дасть – з точки зору загальних витрат і в першу чергу саме на тепло. З точки зору електроенергії, звісно, це буде помітний ефект», – пояснює Євген Бушма.

Серед простих індивідуальних порад щодо заощадження деякі експерти виокремлюють наступне:

 • Тепловтрати знижуються, якщо закривати на ніч штори.
 • Через холодні стіни втрачається 40-70% від загальної потреби в теплі. Вихід – якісна теплоізоляція.
 • Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80% спрямованого на неї світла, темно-зелена – лише 15%, чорна – лише 9%.
Що ж робити, аби економити суттєво?

Для досягнення суттєвої економії Євген Бушма радить комплексний підхід і, зокрема, проведення енергоаудиту всього багатоквартирного будинку.

«Енергоаудит – це діагностика стану всіх систем дому. Жителі отримують інформацію про те, в якому стані перебуває будинок, в якому стані його системи комунікації, в якому стані інженерні мережі, підвал, горище, а найголовніше – енергоаудит дасть відповідь на запитання, що в першу чергу необхідно зробити, аби отримати бажану економію. Також енергоаудит дасть можливість дізнатися, скільки ці заходи з енергозбереження можуть коштувати і як швидко вони окупляться. Звісно, як правило, ці заходи затратні», – розповідає Євген Бушма.

Сам енергоаудит обійдеться мешканцям будинку тим дешевше, чим більше квартир в ньому. В середньому витрати складають від 100-150 гривень з квартири, зазначає директор енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО.

«Аудитори можуть показати якісь прості речі, які, очевидно, люди не бачать або не помічають, але це точкові моменти, а якщо підходити комплексно, то найбільшого ефекту дає приведення до ладу системи опалення будівлі», – пояснює він.

Якщо немає порозуміння із сусідами будинку, то є і індивідуальні рецепти, але вони стосуються переважно споживання електроенергії.

«Багатофазові лічильники, які тарифікують спожиту електрику в нічний час в половину дешевше від стандартного тарифу. Все енергомістке обладнання: бойлера, пральні машини, підігрів підлоги можна вмикати на ніч і таким чином економити. Існує також таке обладнання, як розумна розетка – вмикає елктроприлад в необхідний час», – зауважує експерт.

Добре, а гроші де брати на всі ці заходи?

Заходи для забезпечення енергоефективності є досить затратними з точки зору вкладання коштів, але згодом вони окупляться за рахунок економії.

Діє низка програм та пропозицій, які допомагають у здійсненні таких заходів.

1. Державна підтримка за програмою «Теплі кредити». 12 липня уряд виділив додатково 300 мільйонів гривень на фінансування програми у 2017 році. Відшкодування, яке надається учасникам програми, становить:

 • 20% суми кредиту (але не більше за 12 тисяч гривень) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
 • 35% суми кредиту (але не більше за 14 тисяч гривень) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;
 • 40% суми кредиту (але не більше за 14 тисяч гривень в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

2. Програма «IQ energy». Призначена для підтримки проектів, метою яких є підвищення енергоефективності житлових помешкань – одноквартирних будинків (садибних та котеджних будинків) та квартир у багатоквартирних будинках. Будь-яка фізична особа може отримати грант в розмірі до 3 000 євро за одним або кількома проектами.

Програма підтримується механізмом заохочення за рахунок грантових коштів на загальну суму 15 мільйонів євро, наданих Східноєвропейським партнерством в сфері енергоефективності та екології («E5P»), та грантом технічної допомоги для реалізації програми, що надається у рівній частці від «E5P» та Шведським агентством з міжнародного співробітництва та розвитку (Sida).

3. Міські програми – це механізми співфінансування проектів з енергозбереження з місцевих бюджетів. На теперішній час по всій Україні ухвалено 145 таких програм із фінансуванням.

4. Енергосервіс – це механізм, за яким енергосервісна компанія проводить в будинку всі необхідні заходи за власний рахунок, а мешканці розраховуються за ці послуги із гарантованої економії у споживанні енергоресурсів.

«Приходить ЕСКО-компанія як інвестор і показує проблемні місця в будинку. Компанія під ключ виконує всі роботи, в договорі із жителями компанія бере на себе зобов’язання досягнути певної економії енергоресурсів і лише із зекономлених коштів мешканці розраховуються із енергокомпанією. Це ситуація, коли мешканці не несуть затрат і не вкладають в оновлення обладнання, але після виконання робіт отримують економію. І через певний відрізок часу, коли цієї економії стане достатньо, аби розрахуватись із ЕСКО-компанією за вкладені кошти, вони отримують це обладнання на свій баланс і вся економія залишається у них», – пояснює директор енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО.

Фактично люди певний час продовжують сплачувати, як і платили, але за рахунок досягнутої економії розраховуються із компанією, яка провела модернізацію системи опалення. Ключове питання в тому, що ЕСКО-компанія якраз гарантує досягнення економії, зауважує Євген Бушма. Це абсолютно легальний і законний механізм, який працює, додає він.

А якщо альтернативні джерела енергії застосувати?

Є варіанти, коли переходять на електроопалення чи тверопаливні котли, але в кожному окремому випадку – індивідуальний підхід, зокрема можлива комбінація систем опалення.

«В якихось випадках можливе додаткове використання теплових насосів, для догріву чи обігріву приміщень – залежить індивідуально від об’єкту. В якихось випадках можливе додаткове отримання енергії від сонячних панелей – це будуть додаткові джерела енергії, які дозволять на певних етапах отримати економію енергоресурсу», – каже Євген Бушма.

Сонячні батареї є досить дорогими, до того ж, існують певні законодавчі обмеження щодо потужності таких джерел живлення у використанні в житловому секторі для власних потреб.

«Якщо є гроші, аби інвестувати у встановлення сонячних панелей з розрахунком терміну окупності. Та чи багато людей готові вкласти значні кошти в сонячні панелі, якщо вони будуть окупатися 10-15 років? Навряд чи», – вважає директор енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО.

А як в інших країнах?

Для того, щоб порівняти ставлення до споживання ресурсів в Україні та у Європі, ми зв’язалися із українкою Веронікою Качан, яка вже протягом 18 років проживає в Німеччині.

Вона розповідає, що на оплату всіх комунальних послуг витрачає приблизно 30% свого місячного доходу, а якщо житло орендоване, то сума може сягати 50-70% від доходу.

Про те, щоб використовувати енергозберігаючі лампи, вже навіть мова не йде, ніхто інші і не купляє, розповідає вона. Так само ставляться і до електроприладів: однією з вимог до покупки є економне використання електрики. Щодо опалення, то в Німеччині дивуються тому, що в Україні не регулюється в квартирах температура опалення, а ще не розуміють підхід до використання бойлерів великого об’єму.

«Тут зовсім інша система підігріву гарячої води. В Україні – це бойлери, але вони розраховані на 20 літрів чи більше, хто скільки може собі дозволити. В Німеччині вода нагрівається через проточний бойлер, коли вода нагрівається, поки тече по трубах, але для цього необхідна вища напруга в мережі від 220. Вода нагрівається до необхідної температури та бойлер займає небагато місця. З одного боку – це вищі затрати енергії, з іншого боку – якщо треба 5 літрів, то ти не грієш всі 20», – пояснює Вероніка Качан.

Прийняті в Україні нормативи максимальних теплових витрат кореспондуються з європейськими нормами, які коливаються на рівні 30-40 кВт.год/кв.м. Водночас фактичне енергоспоживання більшості житлових будинків у нашій країні – на рівні 150–250 кВт.год/кв.м.

Показники енергоефективності житлового фонду Німеччини забезпечуються на рівні вимог стандартів: енергоспоживання на опалення не більше від 100 КВт год.кв./м.рік. Частина будинків забезпечила фактичне енергоспоживання на рівні 60 КВт год.кв./м.рік, розповідає в своєму матеріалі керівник проектів ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія» (Херсон) Марина Гажур.

zakarpatpost.net

Loading...

ФОТОРЕПОРТАЖ

ОСТАННІ НОВИНИ

Пряма трансляція телеканалу "112 Україна"

Останні коментарі

 • Буде горіти мала дитина і швидка не приїде, Їбануті політики

  Детальніше...

   
 • Дітей треба було забрати. На кого вона їх залишила? На неадекватного батька та стару бабусю? Неправильно ...

  Детальніше...

   
 • I have checked your site and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Детальніше...

   
 • Fingers slipped inside. Had to do that and it still sucked . Take a look at my site knihy ...

  Детальніше...

   
 • Frankie s head began to swim. So I left Dover behind and moved on round the coast over the next few day ...

  Детальніше...

   
 • It can be a weird conversation. Full of articles and essays focused on erotic writing. my page: kniha ...

  Детальніше...

   
 • I have checked your website and i've found some duplicate content, that's why you don't rank high in ...

  Детальніше...

   
 • If you want to monetize porn website i have solution for you. Just visit the link i posted. This ...

  Детальніше...

   
 • Armiger ends when the gauge is depleted. My site: final fantasy xv a new empire hack tool: npmjs.com/.../...

  Детальніше...

   
 • philippe voyance tarot gratuit voyance gratuite en ligne: www.shalanda.space (https://www.shalanda.space) ...

  Детальніше...

   
 • tirada gratis del tarot gitano del amor tirada tarot gratis: www.alondra.club (https://www.alondra.club) ...

  Детальніше...

   
 • videncia amorosa gratis videncia gratis: www.adalyn.club (https://www.adalyn.club) videncia de amor

  Детальніше...

   
 • voyance gratuit en ligne immediat voyance gratuite immediate: www.tiffiny.space (https://www.tiffiny.space) ...

  Детальніше...

Новини партнерів

Погода, Новости, загрузка...

Ми в соц. мережах

Каталог
сайтів України

український каталог